Nejlepší videa Ledové klapky 2022: Na vrcholu Kladno, Sparta nebo Piráti

Výroční pátý ročník ankety, která hledá nejlepší česká hokejová videa, zná své vítěze. Členové odborné poroty i fanoušci vybrali nejlépe zpracovaná videa z hokejové sezony 2021/2022. Soutěžilo se ve třech kategoriích, kde porota vybrala vždy tři nejlepší. Dalších téměř 2000 hlasů fanoušků rozhodlo, které video získalo nejvíce sympatií u diváků. Kdo je tedy na stupních vítězů?

Kategorie amatérských videí

 1. místo: Zápasové intro HC Frýdek-Místek v sezoně 2021-2022 (HC Frýdek-Místek)
 2. místo: Chezičko má milovaná (HC VERVA Litvínov)
 3. místo: Ročník 2011 (HC Stadion Vrchlabí)

Kategorie propagačních videí

 1. místo: Promo video projektu Sparta vzdává HOLD2022 (HC Sparta Praha)
 2. místo: Intro video 2022 (Rytíři Kladno)
 3. místo: Halloween 21 (Bílí Tygři Liberec)

Kategorie reportážních videí

 1. místo: Kraj (Piráti Chomutov)
 2. místo: Jaromír Jágr 50 (Rytíři Kladno)
 3. místo: Aftermovie sparťanské sezony 2021-22 (HC Sparta Praha)

Nejlepší video dle fanoušků:

 1. místo: Jaromír Jágr slaví 50. narozeniny: Tohle je 68 vteřin hvězdné kariéry! (Rytíři Kladno)

Vyjádření členů odborné poroty

Tomáš Janča: Brand and Marketing Consultant

Je super, že svá videa přihlásily do Ledové klapky kluby z různých patek českého hokeje. Online video patří k nejefektivnějším formátům. Na druhou stranu musím říct, že jsem čekal trochu víc od extraligových klubů, jak do počtu, tak i kvality. Nad vším samozřejmě ční video HC Sparta k akci HOLD 2022.

Petr Nitsche: vedoucí hokejového oddělení BPA sport marketing a.s.

I v letošním ročníku se prosadily kluby, které mají již tradičně velmi kvalitní a kreativní videotvorbu. Díky faktu, že v polovině sezóny se nám ve větším počtu vrátili diváci na stadiony, mohou do některých záběrů autoři dostat více emočního náboje. Oceňuji všechna videa, kde si kromě hudby a střihu dali práci se scénářem a kamerou. V tomto směru je pro mě TOP záležitosti Promo video k projektu Sparta vzdává hold. Z pohledu trpělivé práce s týmem pak chomutovský snímek Kraj. Pokud bych měl vyzdvihnout nápad, jednoznačně jím bude Chezička má milovaná či tygří Haloween. Stejně jako v minulých letech se sešlo mnoho pěkných videí, a některá se sice na stupínky vítězů nedostala, ovšem nic jim to neubírá na kvalitě. Všem proto přeji mnoho zdaru do další tvorby a těším se, s čím nás překvapí v budoucnu.

Jana Niklová: moderátorka-reportérka České televize

Oceňovala jsem vždy hlavně dobrý nápad. Pak ě nemusí být ani provedení úplně profesionální a stejně to vyzní a zanechá dojem. Když to má myšlenku, vtip. Rychlé střihy do hudby a dynamická videa už jsou standard. U hodně videí mě příjemně překvapila nápaditost a pestrost.

Radek Macháček: Projektový manažer Hokejka TV

I v letošní sezóně kvalita zpracování videí šla nahoru. Po době covidové bylo znovu k dispozici velké množství námětů a událostí na zpracování. Víc než jindy jsem tedy ocenil kvalitní nápad, originalitu videa, to bylo pro mě hlavní kritérium výběru při sestavování pořadí. Ocenil jsem i práci malých hokejistů, z jejich videa je totiž dobře vidět, že hokej jenom nehrají, ale také jím opravdu žijí. Několik extraligových klubů opět potvrdilo své umění pracovat s videoobsahem na špičkové úrovni. I letos jsou za mě na nejvyšších příčkách snímky ze Sparty, Kladna a Liberce.

Členem odborné poroty byl také Jan Homolka: Šéf hokejové redakce O2 TV Sport.

Ceny

Kategorie: Reportážní a Propagační video

 • 1. místo v kategorii: trofej Ledová klapka a voucher na nákup audio/video zařízení či příslušenství v hodnotě 15 tisíc Kč.
 • 1. místo v kategorii: voucher na nákup audio/video zařízení či příslušenství v hodnotě 10 tisíc Kč.
 • 1. místo v kategorii: voucher na nákup audio/video zařízení či příslušenství v hodnotě 5 tisíc Kč.

Kategorie: Amatérské video

 1. místo: trofej Ledová klapka a voucher na nákup audio/video zařízení či příslušenství v hodnotě 5 tisíc Kč.