Legenda legendám: Poslední aukce skončily, pomohli jste dobré věci

(AKTUALIZOVÁNO) Jedna z největších charitativních aukcí v českém sportu je v plném proudu. Celkem osmnáct aukcí Legenda legendám pomáhá vybírat peníze pro Nadační fond Ivana Hlinky. Ten podporuje bývalé hokejisty, kteří se ocitli v těžké životní situaci.

President Cup 2020

Ať už jde o někdejšího hráče Litvínova a Třebíče Tomáše Zelenku, který se zranil během zápasu první ligy a je upoután na invalidní vozík, českobudějovického Romana Bernáta, který při tréninku přišel o nohu, mladoboleslavského Dominika Skořepu, jenž se zotavuje z vážných zranění způsobených autonehodou, a řadu dalších.

Aukce s názvem Legenda legendám spojuje všechny extraligové a prvoligové kluby, vybrané kluby druhé ligy a univerzitní ligy. Hráči těchto klubů u příležitosti soutěžního zápasu oblékli dres s motivem legendy svého vlastního klubu, dresy podepsali a nyní je možné je vydražit.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Organizaci celé akce si vzal pod patronát klub Kometa Brno v čele s jeho majitelem Liborem Zábranským, který má Nadační fond Ivana Hlinky v gesci v rámci Výkonného výboru svazu. „Je to úžasná akce. Chtěl bych opravdu moc poděkovat jak Liběně Hlinkové, tak Liboru Zábranskému a jeho týmu, který to má celé pod svými křídly,“ uvádí prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Podobná akce s názvem Legenda pomáhá se uskutečnila již v roce 2017, kdy dresy všech klubů nesly portrét hokejové legendy Ivana Hlinky. Více než 900 dresů bylo zatím vydraženo za celkovou částku 1 741 014 Kč, přičemž posledních 29 dresů ještě čeká na své majitele. Zbylé dresy z akce Legenda pomáhá ještě půjdou do speciální aukce, která bude probíhat během letošního mistrovství světa v hokeji. „Věřím, že podobně úspěšná bude i Legenda legendám. Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se na ní podílejí,“ říká Liběna Hlinková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Ivana Hlinky.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Do akce se zapojily všechny extraligové kluby. „Je to velký počin a krok dopředu. Jsem moc rád, že se projekt podařilo zrealizovat, všechny kluby k tomu přistoupily velmi odpovědně. Na zmíněné zápasy jsme udělili generální výjimku ohledně reklamních partnerů na dresu, na všech podmínkách jsme se bez problémů dohodli,“ potvrzuje ředitel TELH Josef Řezníček.

Přidala se také společnost BPA, která je marketingovým partnerem TELH i Českého hokeje. „Charitativní projekty pravidelně podporujeme, chystáme třeba akci "O kapku lepší hokej" na podporu Kapky naděje. Věřím, že Legenda legendám bude podobně úspěšná jako Legenda pomáhá. BPA se ve spolupráci se společností Střída sport podílela na výrobě dresů, aby výtěžek ve prospěch Nadačního fondu Ivana Hlinky byl co nejvyšší,“ připomíná Jana Obermajerová, předsedkyně představenstva BPA.

Výběr osobností byl na jednotlivých klubech, grafickou podobu portrétů legend a dresů zajišťovala společnost Střída Sport. Sparta například zvolila Jiřího Holečka, Mladá Boleslav zase Jiří Hrdinu. Dynamo hrálo s podobiznou Vladimíra Martince, Kometa si vybrala Vlastimila Bubníka. Prvoligový Havířov připomněl, že v klubu vyrostl David Pastrňák, na dresech Poruby byl obránce Roman Polák. Kladno vzdalo hold Eduardu Novákovi, Třinec Radku Bonkovi, Liberec loni zesnulému Jaroslavu Nedvědovi staršímu.

Jak a kde získat dresy?

Všechny aukce aktuálně probíhají na serveru sportovniaukce.cz. Budou končit postupně od 6. do 13. března. Zatím jsou v osmnácti aukcích evidovány příhozy za více než milion korun. „Kdyby se nám teď podařilo získat vyšší částku než u série aukcí Legenda pomáhá, byli bychom samozřejmě rádi,“ doplňuje Lenka Plšková, obchodní a marketingová ředitelka Komety Brno.

Vyvolávací cena všech dresů je 1070 Kč. Minimální příhoz v aukci je 50 Kč, maximální pak 500 Kč. Za vyšší částku je možné konkrétní dres odkoupit hned bez toho, aby zájemce o dres musel o svůj vysněný dres bojovat až do konce aukce. Mezi 6. a 13. březnem postupně všech 18 aukcí skončí v přesně stanovenou dobu. Předměty, na které nebylo v okamžiku oficiálního ukončení aukce během posledních pěti minut přihozeno, v aukci končí a získávají nového majitele, který nabídl nejvyšší částku.

Pět minut před oficiálním ukončením aukce začíná u každého předmětu běžet pětiminutová ochranná lhůta. Pokud bude během této doby na konkrétní předmět přihozeno, začíná pětiminutová lhůta u tohoto konkrétního předmětu běžet znovu, v opačném případě se majitelem předmětu stává ten, kdo naposledy přihodil před uplynutím této lhůty. Díky tomu budou mít vážní zájemci o konkrétní předmět možnost během pěti minut reagovat na předchozí nabídku.

Toto "prodloužení" je časově neomezené. V případě, že nastane kolize konce aukce se zápasem týmu, jehož dresy se v aukci draží, vyhrazuje si provozovatel právo konec aukce upravit. V době založení aukce nebylo zřejmé, jaký budou mít kluby zápasový harmonogram vzhledem k tomu, že v období od 6. do 13. března již budou probíhat vyřazovací boje.

Kluby a jejich legendy

Tipsport extraliga
Bílí Tygři Liberec – Jaroslav Nedvěd, BK Mladá Boleslav – Jiří Hrdina, HC Dynamo Pardubice – Vladimír Martinec, HC Energie Karlovy Vary – František Potužák, HC Kometa Brno – Vlastimil Bubník, HC Oceláři Třinec – Radek Bonk, HC Olomouc – Karel Dub, HC Sparta Praha – Jiří Holeček, HC Škoda Plzeň – Vladimír Bednář, HC VERVA Litvínov – Arnold Kadlec, HC VÍTKOVICE RIDERA – Miroslav Vlach, Mountfield HK – Miroslav Řehák, PSG Berani Zlín – Karel Rachůnek, Rytíři Kladno – Eduard Novák.

Chance liga
AZ RESIDOMO Havířov – David Pastrňák, ČEZ Motor České Budějovice – Antonín Španinger, HC Baník Sokolov – Václav Vyskočil, HC Benátky nad Jizerou – Bohumil Bartoň, HC Dukla Jihlava – Jiří Holík, HC Frýdek-Místek – Pavel Kubina, HC RT Torax Poruba – Roman Polák, HC Slavia Praha – Petr Kadlec, HC Slovan Ústí nad Labem – Jaroslav Roubík, HC Stadion Litoměřice – Martin Škoula, Piráti Chomutov – Josef Volák, HC Zubr Přerov – Vojtěch Burian, LHK Jestřábi Prostějov – Jaroslav Palatý, SK Horácká Slavia Třebíč – Vladimír Bouzek, SK Trhači Kadaň – Petr Klíma, VHK Robe Vsetín – Josef Ryžov.

Druhá liga
IHC Králové Písek – Stanislav Neckář, HC Příbram – Jaroslav Minařík, HC Vrchlabí – Jaroslav Nič, SC Kolín – Jan Gusta Havel.

Univerzitní liga ledního hokeje
Cavaliers Brno – Svatopluk Číhal.

Utkání ve speciálních dresech

Tipsport extraliga

26. ledna 2020:
HC Kometa Brno – HC VERVA Litvínov, HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav, Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK, Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec, HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha, HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA, PSG Berani Zlín – HC Energie Karlovy Vary

28. ledna 2020:
HC VÍTKOVICE RIDERA – PSG Berani Zlín.

Chance liga a druhá liga

26. ledna 2020:
HC Frýdek-Místek – HC Baník Sokolov

27. ledna 2020:
AZ RESIDOMO Havířov – HC Slavia Praha, VHK Robe Vsetín – Piráti Chomutov, HC RT TORAX Poruba – HC Stadion Litoměřice, ČEZ Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov, HC Dukla Jihlava – LHK Jestřábi Prostějov, SK Trhači Kadaň – HC Benátky nad Jizerou, HC Slovan Ústí nad Labem – SK Horácká Slavia Třebíč,

29. ledna 2020:
SK Horácká Slavia Třebíč – HC Baník Sokolov, HC Stadion Vrchlabí – HC Děčín, SC Kolín – IHC Králové Písek, HC Příbram – HC Kobra Praha.

Univerzitní liga ledního hokeje

29. ledna 2020:
HC Masaryk University – VUT Cavaliers Brno.

Výtěžek aukce Legenda pomáhá, která začala v roce 2017:
1. kolo aukce (2. srpna 2017) – 1 708 044 Kč
2. kolo aukce (9. října 2017) – 10 387 Kč
3. kolo aukce (12. března 2018) – 7 659 Kč
4. kolo aukce (19. června 2019) – 11 207 Kč
5. kolo aukce (15. prosince 2019) – 3 717 Kč
CELKEM: 1 741 014 Kč

Nejúspěšnější zápasy, co se týká výtěžku z aukce Legenda pomáhá:
Hradec Králové – Litvínov: 283 826 Kč
Kometa – Karlovy Vary: 175 949 Kč
Třinec – Liberec: 128 172 Kč
Zlín – Pardubice: 116 399 Kč
Mladá Boleslav – Vítkovice: 115 787 Kč
Olomouc – Plzeň: 111 770 Kč
Sparta – Chomutov: 110 550 Kč

Aktuálně čeká na své majitele posledních 29 dresů z aukce Legenda pomáhá (Havířov – 5 dresů, Litoměřice – 4 dresy, Benátky, Prostějov a Kadaň po třech dresech, Frýdek-Místek, Moravské Budějovice, Písek, Třebíč a Most po dvou dresech, Děčín, Jablonec – jeden dres). Možnost vydražit tyto dresy bude na stránkách sportovniaukce.cz během květnového MS.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz