Legendy na lavičce. Dynamo odhalilo trenéry B-týmu, co kádr?

Foto: hcdynamo.cz

Nově vzniklý pardubický B-tým povedou hlavní trenér David Havíř a jeho asistent Jan Starý. Už dříve klub oznámil, že pozici sportovního manažer bude zastávat Tomáš Rolinek.

Fanshop národního týmu

Jen pro připomenutí: Dynamo prvoligovou licenci získalo od Vrchlabí, které se tak vrací do třetí nejvyšší soutěže.

Projekt má pomoct pardubickým odchovancům na cestě do vrcholového hokeje. Hrát se navíc bude v nedaleké Chrudimi, oproti dřívějšku se tedy zkrátí dojezdová vzdálenost.

„Sportovní úsek Dynama se výrazně posune. Už teď, při diskusích s realizačními týmy ohledně skládání kádrů se nám nabízí mnoho možností,“ těší majitele klubu Petra Dědka. 

„Sportovní úsek Dynama se výrazně posune.“

Realizační tým utvoří trio východočeských legend: sportovní manažer Rolinek, hlavní trenér Havíř a asistent Starý.

Důležitým prvkem celého projektu je vzájemná provázanost mezi A-týmem, B-týmem a pardubickou juniorkou. Tato koncepce by měla usnadnit přesuny hráčů napříč jednotlivými kategoriemi.

„Budeme navazovat na práci A-týmu, jelikož jsme-B tým, tak pokud bude áčko potřebovat nějakého hráče, už pro něj bude přechod daleko jednodušší,“ vysvětluje Havíř.

„Hráči budou vědět, jak se mají na ledě chovat v jednotlivých herních situacích, jak bude vypadat systém v útočné třetině, obranném pásmu. Vše by mělo mít návaznost na A tým,“ dodává.

Podle informací na webu Dynama je soupiska pro první ligu z 90 % vyřešená. „Máme předjednávané hráče, v ladění sestavy budeme pokračovat až do srpna, a to i s ohledem na A-tým Dynama,“ informuje Havíř.

Mezi první potvrzená jména patří zkušení obránci Jan Zdráhal a Karel Nedbal, dále útočník Tomáš Kaut. Mladší generaci budou zastupovat Vojtěch Nečas nebo Michal Machač.

„První sezona lehká nebude, protože konkurence nespí.“

„První sezona lehká nebude, protože konkurence nespí. Když člověk sleduje ostatní prvoligové týmy, tak opravdu konkurence v Chance lize roste i vzhledem k tomu, co se děje ve světě,“ upozorňuje asistent Starý.

Na východě Čech nyní doufají, že návrat druhé nejvyšší soutěže do Chrudimi po jedenácti letech přiláká na zimní stadion velké množství fanoušků.

„Určitě se na to těšíme, dojezdová vzdálenost je minimální, což je pro kluky výborné. Zároveň věříme, že se budeme moci opřít o podporu fanoušků jak z Chrudimi, tak i z Pardubic a okolí,“ doplňuje Havíř.

„Věříme, že se budeme moci opřít o podporu fanoušků jak z Chrudimi, tak i z Pardubic a okolí.“

Příprava druhého týmu Dynama odstartuje 25. července v Pardubicích, od srpna pak bude probíhat v Chrudimi.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz