Legendy na scénu! Čajánek, Leška a Marušák se vrací k Beranům

Foto: hokej.zlin.cz

Se Zlínem spojili velkou většinu svých hokejových kariér, a toto spojení zase obnoví. Jen už v jiných rolích. Petr Čajánek, Petr Leška a Jiří Marušák se zapojí do fungování místní mládeže!

Generali Česká Cup

Čajánek – 276 startů v NHL a tři tituly mistra světa. Leška – železný muž a držitel řady rekordů české nejvyšší soutěže. Marušák – další klubová ikona. Všichni tři skončili s hokejem v posledních pěti letech, ale nyní budou dohlížet na to, aby jim ve Zlíně vyrůstali následovníci.

První dva přibrali Berani do své organizace coby asistenty manažera mládeže Tomáše Valáška, Leška navíc pomůže juniorům a dorostencům z pozice asistenta trenérů. Marušák bude zase dohlížet na obchodní činnost a administrativu.

„Agenda sportovního manažera mládeže je velmi obsáhlá a jeden člověk ji nemůže s čistým svědomím kvalitně a efektivně zvládnout,“ vysvětluje na webu hokej.zlin.cz manažer mládeže Tomáš Valášek. „Proto došlo k rozšíření vedoucího týmu a rozdělení kompetencí mezi více osob. Jsem nadšený, že kluci chtějí naplno pracovat pro náš klub,“ hlásí.

Po konci kariéry se už dříve do práce se zlínskými talenty zapojil Ondřej Veselý, nyní k němu tedy přibydou další ikony. Změnami navíc prošly i realizační týmy jednotlivých kategorií.

U juniorů skončil Antonín Stavjaňa, jenž loni v říjnu vystřídal Roberta Svobodu po odvolání od A-týmu. Nahradí ho Zbyněk Mařák – kouč úspěšné deváté třídy se k nejstarším mládežníkům vrací po roční odmlce. Kromě Lešky mu bude asistovat Leon Wesley.

Dorostence dál povedou Tomáš Jankovič s Jiřím Suhradou, k devítce a sedmičce se s příslušnými ročníky posouvá Radek Pšurný. K osmé a šesté třídě přichází jako hlavní kouč 32letý Lubomír Konečný, který dosud působil u mládeže ve Vsetíně.

Berani tak chtějí dál zlepšovat chod mládežnického hokeje a po loňském zemětřesení podnikli další kroky. „Pravidelně se setkáváme s celým trenérským štábem, abychom diskutovali, vyjasnili si své pohledy a společně nastavili pravidla, metodiku, atmosféru i komunikaci jak dovnitř, tak směrem ven z klubu,“ ujišťuje Valášek, jenž stojí v čele zlínské mládeže právě od minulého roku.

Klubové naděje se na novou sezonu společně připravují od 11. května, jejich účast na trénincích je ale vzhledem k situaci stále ještě dobrovolná. Suchou fázi završí v závěru června a na led poprvé půjdou 18. července, tedy dřív než obvykle. Důvodem je předčasné ukončení loňského ročníku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz