Legendy se nerodí přes noc? Chtěli jsme knížku zajímavou pro všechny, líčí Kučera

Foto: Petr Zikmund, hcmotor.cz

Tato knížka je jiná. Snoubí se v ní zajímavý obsah plný historických zajímavostí, svěží design i prvky interaktivity. „Setkali jsme se s pozitivním ohlasem. Mám z toho fakt radost,“ usmívá se hokejový historik Tomáš Kučera, který je autorem textů v oblíbené publikaci Legendy se nerodí přes noc.

Fanshop národního týmu

Tu pod záštitou Českého hokeje vydal kolektiv tvořený zástupci Kauflandu, BPA sport marketing a agentury Effectivity po ročním úsilí. A výsledek byl parádní, fanoušci se ihned pustili do sbírání samolepek, kterými si svou knížku postupně zaplňují. Jak to všechno začalo?

„S Petrem Nitschem z BPA, agentury a zástupci Kauflandu jsme seděli na projektu této knížky. Bavili jsme se, co mají v plánu a vzešla z toho plodná diskuze. Ukázalo se, že jsme jedné vlně, což se pak projevilo v knížce. Do textů jsem se snažil vložit zajímavosti, které se mi za poslední roky podařilo posbírat a zaktualizovali jsme různé přehledy o českém hokeji, abychom nabídli nový pohled i těm, kteří je neznají,“ říká na úvod Tomáš Kučera, který je autorem veškerých textů v knize.

„Knížka je díky úzkému propojení s mobilní aplikací interaktivní, což je super. Naším záměrem bylo přitáhnout mladé fanoušky k hokeji, ale zároveň nešlo jen o to, aby sbírali a lepili si fotečky. Chtěli jsme, aby se do knížky začetli třeba i jejich rodiče. Zkrátka aby knížka byla zajímavá úplně pro všechny. A když vidím ohlasy, vypadá to, že se to podařilo. Lidé to sbírají jako blázni. Setkalo se to s pozitivním ohlasem. Z toho mám fakt radost,“ těší Kučeru, mimochodem marketingového a PR ředitele Motoru České Budějovice.

Ten se dlouhodobě zabývá historií českého hokeje a právě zajímavostmi z minulosti okořenil povedenou publikaci. „Čím více jdeme do historie, tím snazší je objevit něco neznámého. Například příběh hokejisty Adolfa Ehrenhafta, o kterém se dlouho vůbec nevědělo, jak se jmenuje, nebo zajímavost, že české hráče učil bekhend borec, který se pak utopil na Titanicu,“ vykládá.

„Bylo zkrátka potřeba protknout knížku zajímavostmi, aby to nebyla jen suchá procházka historií, že jsme tehdy a tehdy něco vyhráli a jindy naopak ne. Tohle se hledá snáz. Chtěl jsem se zaměřit i na notoricky známé věci. Například o Jágrovi už se toho většina ví, ale vždy zaujme, když se vám podaří poodhalit nějakou perličku navíc,“ pokračuje. „Lidé z agentury se navíc výborně popasovali s vizuální stránkou, takže knížka vypadá opravdu atraktivně a není to jen suchá historická publikace. Díky formě je tahle knížka o něčem jiném než ostatní a dokáže zaujmout širší publikum,“ dodává Kučera.

Samolepky s fotografiemi sbírají i jeho ratolesti. „Hádají se, kdo nalepí více samolepek a rozbalí další balíček. Když někdo nalepí samolepku trošku křivě, jsou na druhého naštvané, takže sbíráme a vyměňujeme jako každý, kdo se zapojil,“ usmívá se.

Na twitterovém účtu Hokejové pikošky se Tomáš Kučera s veřejností pravidelně dělí o zajímavosti a pikantérie z hokejové historie. Co plánuje v nejbližší době? „Největším mým cílem je dát dohromady reprezentační starty a góly všech našich reprezentantů nejen v oficiálních zápasech. Některá utkání jsou totiž brána za oficiální, i když za nás třeba hráli cizí příslušníci, což je nesmysl. A pak jsou zápasy, které naopak uznávány nejsou. Například po mistrovství světa nebo mistrovství Evropy, což je podle mě chyba,“ tvrdí.

„A je toho spousta dalšího, i když řadu historických dat už se podařilo zkompletovat. V tomto směru samozřejmě vzhlížíme k NHL, kdy si lze rozkliknout detail jakéhokoliv zápasu. Věřím, že se brzy posuneme o kus dál a dokážeme zaplnit prázdná místa v naší bohaté hokejové historii i za pomoci veřejnosti,“ přeje si Tomáš Kučera.

Více informací o nálepkách, soutěžích a aplikaci naleznete zde.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz