Lepší zítřky pro Ústí? Ve hře je vstup silného partnera

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Ústí nad Labem třetím rokem po sobě skončilo na chvostu prvoligové tabulky. Klub doplácí na nízký rozpočet, schází mu generální partner.

partneři českého hokeje

Poslední týdny se dokonce spekulovalo o tom, zda bude Ústí nad Labem vůbec pokračovat v první lize a zda nenabídne k prodeji svoji licenci.

Nyní se ale k ústeckým fanouškům donesla povzbudivá informace.

„Probíhají zajímavá jednání. Je na dobré cestě, aby se v Ústí dál hrála první liga. A na solidní úrovni,“ řekl v rozhovoru pro iDnes.cz jednatel klubu Jiří Zdvořáček.

Ten v únoru rezignoval a do konce dubna hodlá řídit klub v demisi. Chtěl tím dát impuls, aby se do vedení dostala nová krev, která by dokázala zajistit větší rozpočet, než se to dařilo doposud.

„Je na dobré cestě, aby se v Ústí dál hrála první­ liga. A na solidní úrovni.“

V době, kdy světovou ekonomiku ohrožují dopady karantény, je ale situace ohledně financování sportu složitější než kdy dřív.

„Samozřejmě firmy dneska nejsou schopné říct, jaký na ně bude mít vliv pandemie koronaviru. Ale já věřím, že to pro klub dobře dopadne,“ uvedl Zdvořáček pro iDnes.cz. „Myslím, že u našich čtyřech klíčových partnerů propad nebude. A jestli od malých sponzorů ztratíme dohromady půl milionu korun, to nás nezabije. S­ tím se dá popasovat.“

Zdvořáček se vyjádřil i k aktuální situaci ohledně výpovědí smluv. Ústí nad Labem hráčské kontrakty předčasně ukončovat nebude, ani nebude krátit odměny. Všechny smlouvy hodlá klub dodržet.

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz