Letňany přepisují historii, sází na mládí. Ve 2. lize je povede Totter

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

16. června 2017, 8:25

Adam Bagar

Druhá liga letos hlásí hned několik nováčků, mezi nimi také Letňany. Pražský klub si zahraje celostátní soutěž vůbec poprvé ve své historii, jeho účast v uplynulém týdnu schválil i Český svaz ledního hokeje. Letňanský výběr ve druhé lize povede zkušený Aleš Totter. "Je vhodným typem trenéra pro náš mladý tým," říká sportovní manažer Tomáš Blažek v rozhovoru pro hokej.cz.

Nový fanshop

Letci letos usilovali o druhou ligu sportovní cestou. Poté, co ovládli Pražský krajský přebor, se v kvalifikaci potkali se Dvorem Králové nad Labem, výborně připravenému soupeři se však sklonili. Po porážkách 2:6 a 2:3 smutnili, z postupu do druhé ligy se radoval Rodos. Letci se ale nevzdali a hned hledali cestu, jak vyšší soutěž hrát. "Po zrušení Ligy juniorů jsme potřebovali, aby nám hráči nekončili extraligou staršího dorostu," vysvětluje Blažek.

Jakmile byla k mání licence brněnské Techniky, která se rozhodla do následující sezony druhé ligy nenastoupit, Pražané po ní hned sáhli. "Přiměly nás k tomu dvě věci. Tou první je zrušení juniorské ligy. Tou druhou pak, abychom se pokusili udržet dobré hráče, kteří nám předčasně odcházejí z mladšího nebo staršího dorostu, a mohli jim nabídnout soutěž srovnatelnou nebo lepší, než je extraliga juniorů," pokračuje letňanský sportovní manažer.

"Po zrušení Ligy juniorů jsme potřebovali, aby nám hráči nekončili extraligou staršího dorostu."

Letci už mají jasno o hlavním trenérovi pro první tým. Povede ho zkušený Aleš Totter, který v uplynulé sezoně působil v Havlíčkově Brodu a Mostě. "Myslím, že Aleš je dobrým trenérem a vhodným typem kouče pro náš mladý tým. Měli jsme více kandidátů, ale tento se nám jevil jako nejlepší varianta. Aleš Totter toho má už hodně za sebou, chce pracovat s mladými hráči a má stejný pohled na politiku našeho klubu," pokyvuje Tomáš Blažek.

Nováček druhé ligy bude sázet na dravé mládí. "Naší filosofií je mladý tým poskládaný z hráčů, kteří chtějí na sobě pracovat a vypracovat se do vyšší soutěže," přiznává. "Zatím trénujeme na ledě dvakrát týdně, abychom si udělali přehled o všech hráčích, které zkoušíme. Na začátku měsíce bude krátká pauza, ale od 13. července se vrátíme do plné přípravy jak na ledě, tak na suchu. Musíme totiž co nejdřív postavit tým," líčí bývalý reprezentant.

Letňany neplánují mít ve druhé lize placené hráče. A jaké mají cíle?

Hrát druhou ligu bude pro Letňany jistě finančně mnohem náročnější než krajský přebor. "Ale my neplánujeme mít v soutěži placené hráče. Chceme tady mladé kluky, kteří se nedostali do extraligy nebo první ligy a mají chuť na sobě pracovat. Vypracovat se tak, aby o ně byl do dvou tří let zájem ve vyšších soutěžích. Nechceme je platit, chceme jim nabídnout dobré vedení, kvalitní soutěž a dostatečný počet tréninků, aby se mohli zlepšovat."

Letci se ve druhé lize představí poprvé v historii klubu, Český svaz ledního hokeje je zařadil do jedenáctičlenné západní skupiny, v níž mimo jiné figurují také další dva nováčci z Mostu a Dvora Králové nad Labem. A jaké budou letňanské cíle pro premiérový ročník ve třetí nejvyšší soutěži? "V první fázi se budeme snažit, abychom neměli problémy se záchranou. A mohli se tak soustředit na rozvoj hráčů," zakončuje dvaačtyřicetiletý činovník.

Složení skupin druhé ligy pro sezonu 2017-18

Skupina Západ (11): HC Kobra Praha, HC Vlci Jablonec, HC Vrchlabí, HC Trutnov, HC Děčín, HC Baník Sokolov, HC Řisuty, HC Draci Bílina, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem, HC Letci Letňany, HC Most.

Skupina Střed (10): BK Havlíčkův Brod, HC Tábor, HC Moravské Budějovice 2005, SKLH Žďár nad Sázavou, SC Kolín, NED Hockey Nymburk, HC Lední Medvědi Pelhřimov, IHC Písek, HC David servis České Budějovice, SHC Klatovy.

Skupina Východ (8): Draci Šumperk, SHK Hodonín, HK Opava, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Nový Jičín, HC Kopřivnice, HC Orlová, HC RT TORAX Poruba 2011.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz