Letos už trenéra nemění: Pardubice s koučem podepsaly novou smlouvu

Marek Zadina | Foto: Jakub Knap, hokejkv.cz

Marek Zadina dovedl v uplynulé sezoně Dynamo k vítězství v základní části i první finálové účasti od roku 2012. „V průběhu minulé sezony čelil obrovskému tlaku a dokázal se s ním vypořádat. Skvěle pracoval s týmem a prokázal, že do role hlavního trenéra velkého klubu dozrál,“ říká majitel Dynama Petr Dědek k pokračování dvaapadesátiletého kouče.

Marek Zadina působí v Dynamu od sezony 2022/23, kdy byl asistentem trenéra Radima Rulíka. V pozici asistenta začal také sezonu uplynulou. Po odvolání Václava Varadi převzal tým v lednu jako hlavní trenér.

V základní části tým dovedl k obhajobě Poháru Jaroslava Pouzara, Dynamo také vytvořilo rekord v počtu získaných bodů v základní části. V play off se pod vedením Zadiny po dvanácti letech probojovalo do extraligového finále.

V pozici hlavního trenéra bude tedy pokračovat i nadále. Shodou okolností je prvním trenérem po svém dlouholetém parťákovi Richardu Královi, který dostává takovou důvěru (naposledy v létě 2021).

Čtvrtfinálový konec 2022 totiž Král odnesl přeřazením na místo asistenta. Radim Rulík zase nedovedl tým dál než k bronzu. A Václav Varaďa v klubu vydržel jen půl roku.

„Hned při své premiéře byl jeden gól od dosažení nejvyšší mety. Získal si tím důvěru vedení a já věřím, že je člověkem na svém místě. Marek má naši DNA, v Pardubicích hrál, u naší mládeže vyrostl jako trenér. Věřím, že A-tým pod jeho vedením čekají úspěšné roky,“ říká majitel Petr Dědek pro web Dynama.

Zadina totiž působil v Pardubicích také jako hráč, v červenobílém dresu odehrál 92 zápasů. Po konci aktivní kariéry začal v Dynamu jako trenér mládeže, v sezoně 2015/16 si poprvé krátce vyzkoušel pozici asistenta trenéra A týmu. Po následném úspěšném angažmá v Třinci (kde s Varaďou získali tři tituly) se vrátil do Dynama. Teď poprvé začne sezonu jako hlavní kouč na extraligové lavičce.

Hledat se ale bude asistent trenéra. Petr Sýkora totiž po Dušanu Salfickém převzal post sportovního ředitele.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz