Lev po plzeňském loučení: Chtěli jsme víc, ale nemáme se za co stydět

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

25. března 2017, 10:04

Lucie Mužíková

Bojovali, dali do toho všechno. Hnáni vlastním publikem si sáhli na dno svých sil, ale sedmé utkání si nevynutili. Plzeňským hokejistům po prohře 4:5 v šestém čtvrtfinálovém utkáním zůstaly prázdné ruce a vyhlídky na dovolenou. „Končíme se vztyčenými hlavami,“ hlásí Jakub Lev.

Týden hokeje 2022

Domácí zahájili utkání odvážně a nedovolili, aby se opakovaly prospané začátky z duelů číslo čtyři a pět. „Nechtěli jsme to už opakovat. Věděli jsme, že máme pod sebou propast, a tak jsme nic takového nedopustili. Podle mého jsme dnes předvedli z celé série nejlepší výkon. Dokázali jsme Liberec zatlačit, bohužel jsme dostali hodně gólů. Ale byl to krásný zápas. Když už se má vypadnout, tak tímhle stylem,“ hodnotil utkání krátce po vyřazení Jakub Lev.

Indiáni se celkem třikrát dokázali utrhnout do náskoku, v každém případě se jednalo o pohlednou akci. Ať už střelu Čerešňáka od modré přes clonu hráčů, tak přesilovkou kombinaci zakončenou střelou Kadlece nebo průnik Schleisse a zakončujícího Preisingera. Nicméně na druhé straně inkasovali až povážlivě lehce. „Nenechali jsme se tím zlomit. Celou sezónu jsme byli pod tlakem, dobré a špatné výkony se střídaly. Věděli jsme, že už nemáme co ztratit, a tak jsme hráli sebevědomě. Myslím, že to na naší hře bylo vidět,“ pokračoval Lev, který 130 sekund před třetí sirénou trefil naději na 4:5. I když si indiáni šance na srovnání vypracovali, prodloužení se nekonalo.

I když by se smutek v kabině domácích dal krájet, Západočeši se nemají zač stydět. Jasného favorita, obhájce titulu a vítěze základní části trápili více než hodně. „Končíme se vztyčenými hlavami. Kdyby tohle řekl někdo před sérií nám nebo Liberci, moc lidí by takovému průběhu asi nevěřilo. Navíc po těch prvních dvou duelech v Liberci… To nad námi skoro každý lámal hůl. A pak jsme předvedli takové výkony jako ve třetím a v pátém zápase. Anebo dneska,“ našel Lev bez váhání malou útěchu.

Hnáni domácím publikem se vyždímali ze všech sil, a proto Lev poslal velké komplimenty na tribuny plzeňské Home Monitoring Arény. „Fanoušci ke konci sezóny, hlavně v předkole a ve čtvrtfinále byli fantastičtí. Ať už si kdo chce říká co chce, sem do Plzně to patří. Byli úžasní a zaslouží jen to největší poděkování,“ vysekl hlubokou poklonu fanouškům Škody.

Každý hokejista chce vyhrát poslední zápas sezóny. Plzni se tohle přání už nesplní. Přesto tým, který byl po čtrnácti kolech na nejhlubším spodku tabulky a který se do vyřazovacích bojů probojoval až heroickou výhrou na Spartě v závěrečném kole, svou stopu v letošním ročníku zanechal. „Když jsme na podzim hráli v takové mizérii, mysleli jsme jenom na to, abychom dokázali ukopat předkolo. Hlavně nebýt poslední. Ale s jídlem roste chuť. My chtěli ještě víc. Bohužel to nevyšlo, ale nemáme se za co stydět!“ přiznal Lev.

A má pravdu. Těch zápasů, kdy Škoda prostě musela byla dlouhá řada. A začaly se datovat ještě před play off, ještě před předkolem a před posledním kole v Praze. Ale už po Novém roce měli Západočeši tolikrát nůž na krku. „Věděli jsme o tom, že tehle tým má velkou sílu. To už jsme dokázali loni, když jsme došli do semifinále a trápili v něm Spartu. Ta série loni byla hodně podobná té letošní s Libercem, dokonce myslím, že letos jsme měli o trochu větší šanci na postup,“ uzavřel Jakub Lev, který na tiskové konferenci potvrdil, že utkání s Libercem byla pro odchovance modrobílého hokeje na nějakou dobu poslední v jeho dresu.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz