Lev po třetí prohře: Máme nůž na krku, ale chceme Kometu ještě potrápit

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

18. března 2018, 11:30

Daniel Kinc

Nad propastí. Tak se nyní cítí Vítkovičtí, kteří mohou už dnes sehrát svůj poslední duel v sezoně, přestože se jim zejména základní část vyvedla skvěle. V play off se však všechny zašlé pořádky mění a Petrovi svěřenci po třech zápasech čtvrtfinále s Kometou prohrávají na 0:3, a jsou jednu prohru od konce. Paniku si však nepřipouští. „Ve sportu hraje psychika velkou roli, my to však musíme zvládnout, abychom měli vůbec šanci vyhrát zápas. Už se mi stalo, že jsme otočili sérii,“ povídá Jakub Lev, který stále věří v možný obrat série.

Týden hokeje 2022

Vítkovičtí po utkání žehrali hlavně na nepovedenou první třetinu, která dle mnohých rozhodla o výsledku. „Dostali jsme dva góly za prvních deset minut. Myslím si, že jsme v první třetině byli lepší, měli jsme větší, ale bohužel domácí na rozdíl od nás byli efektivní. Dali na 3:0, my už to měli hodně těžké a soupeř si to dokázal pohlídat,“ litoval Jakub Lev, který podobně jako celé Vítkovice nedokázal skórovat.

„Kometa hlavně dobře zvládá početní výhody, my v nich teď dva zápasy nedali gól. Podle mě to druhý zápas v Ostravě rozhodlo. Teď ve třetím zápase rozhodlo něco jiného, ale my se ve speciálních formacích musíme zlepšit. Jestli chceme ještě něco uhrát nebo otočit sérii, tak to musí vypadat jinak,“ nabádá před čtvrtým pokračováním série.

Série se vyvíjí podle našich představ, kvituje Hruška

„Máme teď samozřejmě nůž na krku, prohráváme 0:3. Chceme to už kvůli fanouškům vrátit ještě k nám domů do Ostravy na ještě jeden zápas a potom můžeme jít zápas od zápasu. Teď ale nemůžeme koukat na pátý zápas, když je to 0:3. Ve čtvrtém musíme hrát koncetrovaně, bez chyb a využít každou šanci,“ pokračuje ostřílený útočník. Podle něj je to také o hlavě. „Ve sportu hraje psychika velkou roli, my to však musíme zvládnout, abychom měli vůbec šanci vyhrát zápas. Už se mi stalo, že jsme otočili sérii, když jsme prohrávali třeba 1:3 nebo 2:3, takže za sebe stále věřím, že jsme schopni nějaké zápasy vyhrát a Kometu ještě potrápit,“ dodává optimisticky.

Zároveň však hledá podobné jmenovatele s loňským play-off s Plzní, kdy se indiánům obrat série povedl. „Vzpomínám si na loňskou sérii předkola, když jsem byl ještě v Plzni a hráli jsme proti Vítkovicím. Prohrávali jsme 0:2, pak doma ve dvou zápasech srovnali a vyhráli i ten rozhodující v Ostravě. Ta šance tam pořád je a když třeba vyhrajeme, tak Kometa může lehce znervóznět a nebude tak suverénní jako doteď. To je naše cesta,“ poodkrývá recept na úspěch.

Tentokrát se duel i přes náznaky obešel bez větších potyček. Z čeho to plyne? „Děláme to my, dělají to oni a já neznám tým, který to nedělá. Jen si na to někdo stěžuje více, někdo méně,“ nehledá žádného viníka. „Jsou to podobné zápasy jako v základní části a nezdá se mi, že by Kometa nějak vyrostla. My se musíme držet své hry,“ velí pokojně.

Podobá se letošní Kometa podle Lva té loňské, která si dokráčela pro titul? „Loni jsme je nějak extra nesledoval, protože náš tým vypadl ve čtvrtfinále. Letos jsme odehráli dva velmi vyrovnané zápasy v Ostravě, chvílemi jsme byli lepší, ale Kometa byla efektivnější. Musíme šance, i když jich nebudeme mít určitě deset za třetinu, využívat a každou jednu proměnit v gól. Tohle může na Kometu platit,“ burcuje celý tým. Vítkovice hlavně znovu potřebují překonat Marka Čiliaka. „My musíme dát první gól, pak přidat další, aby ten rozdíl byl aspoň o dvě branky, protože ve Vítkovicích jsme vždy vedli o jeden, ale Kometa to otočila a ubránila,“ tvrdí borec s reprezentačními zkušenostmi.

Přetlačovaná před brněnskou bránou

Recept na hru Brna však Ostravané budou hledat znovu velmi těžko. „Kometa už loni hrála systém, kdy hrajete všechno jednoduše ven z pásma. Jak se dostala do vedení, tak to výborně ubránila, a to samé nastolila i letos. Tým se jim takřka nezměnil, takže na to jsou zvyklí. Není náhoda, že ve čtvrtfinále mají bilanci bez prohry, takže mají i díky tomu velké zkušenosti,“ komentuje přednosti soupeře.

Sestřih třetího čtvrtfinále Kometa – Vítkovice

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz