Lev se těší na Karjalu a chválí skvělý zákrok Výtiska: Náš třetí gólman

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

3. listopadu 2017, 21:07

Jan Šimek

Padá mu to tam, společně s Davidem Květoněm je nejlepším střelcem vítkovického týmu, což potvrdil také v páteční podvečer, když svou devátou brankou v sezoně nasměroval Ostravany k vítězství nad Chomutovem. Na ledě strávil více než 24 minut, byl druhým nejvytěžovanějším hráčem svého celku v poli. Jakub Lev si v Ostravě zkrátka buduje velmi dobrou pozici, a tak neunikl pozornosti ani trenérům české reprezentace. Vítkovický kanonýr zamíří na listopadový Karjala Cup.

Týden hokeje 2022

Přitom první dějství pátečního souboje Vítkovic s Chomutovem nudilo. „První třetina nám nevyšla, jak jsme chtěli. Ve druhé části už byla naše hra lepší. Dali jsme góly, což jsme potřebovali a třetí třetinu jsme se snažili odehrát zodpovědně zezadu, což jsme docela plnili. Dostali jsme sice gól na 4:2, ale Chomutov jsme nepustili do žádného většího tlaku,“ hlásí Jakub Lev.

Barthez zase chytal výborně. V první třetině nás podržel, to je vždycky nejdůležitějš. Pak jsme mu to ve zbytku zápasu vrátili, pomáhali jsme mu a dali nějaké góly,“ usmívá se letní posila Ostravanů.

Vítkovický gólman měl v úvodní dvacetiminutovce spoustu práce. Zatímco jeho protějšek Laco musel likvidovat čtyři střely, na Bartošáka jich letělo čtyřikrát víc. I když v jednom případě, kdy Lauko pálil do odkryté klece, jej skvělým "brankářským" zákrokem zastoupil bojovník Jan Výtisk. „Každý tým má tři gólmany, ale do zápasu může oblíct jen dva. A Honza je ten náš třetí,“ směje se Jakub Lev.

Parádní brankářský zákrok Jana Výtiska

Ostravané se tak omluvili divákům za domácí prohru v derby s Oceláři. Po výhře v Pardubicích totiž zdolali i chomutovské Piráty. „Trenér nám to připomněl. Věděli jsme, že s Třincem se nám nepovedla první třetina. Zbylé dvě už byly, jak jsme chtěli, ale bohužel jsme neproměnili šance. I já osobně jsem jich několik měl,“ vzpomíná.

Jeho chvíle přišla na startu druhé dvacetiminutovky, kdy se efektně trefil po přihrávce Olesze. „Dostal jsem puk na brusli a snažil jsem se rychle zakončit, protože bych se nenatlačil na forhend. Gólman udělal zákrok a prošlo mu to pod rukou. Bylo to trošku štěstí,“ přiznává.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovičtí hokejisté slaví první vítězství v červené sadě dresů. Premiérový zápas v nich totiž nedopadl slavně. Ostravský celek v nich nedal ani gól a podlehl Plzni v poměru 0:2. „Byl to jeden zápas. Kdybychom v nich prohráli pět utkání, samozřejmě to budeme mít v hlavách, ale nijak jsme si to v šatně neříkali. Teď to máme nerozhodně. Nevím, kdy v nich hrajeme příště, ale snad to obrátíme na naši stranu,“ pokračuje optimisticky.

Ostravské prostředí mu viditelně svědčí. V 19 utkáních se trefil devětkrát a navrch přidal šest asistencí. I proto mu trenérský štáb národního týmu poslal pozvánku na tradiční Karjala Cup. „Byl jsem za to hrozně rád, protože všichni ví, o co jde v této sezoně. Jsou před námi dva vrcholy a všichni hráči, kteří jsou ve výběru, nebo na tom seznamu, udělají maximum, aby se tam podívali. Jsem rád, že jsem se dostal na první akci a zkusím odvést maximum, abych se dostal dál a dál,“ uzavírá Jakub Lev.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – Piráti Chomutov

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz