Leží na nás deka, sérii proher už máme v hlavě, přiznává Růžička

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti po reprezentační přestávce ani jednou nevyhráli, což chtěli změnit v duelu 24. kola Tipsport extraligy s Třincem. Jenže za přerušením série pěti porážek vykročili hodně špatně. První tři jejich fauly Oceláři potrestali gólem, ten čtvrtý padl při signalizované výhodě. Sečteno a podrtženo! Po první třetině stav 0:3, ve 24. minutě 0:4. „Do utkání jsme vstoupili hrozně špatně,“ nekličkoval útočník Vladimír Růžička, majitel dvou asistencí ze zápasu.

Nový fanshop

„První třetina se nám vůbec nepovedla. Dohánět s Třincem třígólové manko je hrozně těžké. Dostali se do pohody a my jim cestu k ní dost ulehčili,“ nešetřil kritikou do vlastních řad. „Asi by se s tím dalo něco dělat, jenže hned na začátku druhé třetiny jsme dostali čtvrtý gól,“ našel definitivní zlom druhé reprízy jarního čtvrtfinále, v němž se z postupu radovali Severočeši.

Co způsobilo, že pirátská bárka dostala hned v úvodním dějství tři zásahy? „Opravdu nevím,“ krčil rameny centr druhé chomutovské formace. „Myslím, že už na nás doléhá trochu deka. Prostě se nedaří. Každý máme v hlavě, že série porážek je už docela dlouhá,“ okomentoval druhou letošní šňůru šesti nezdarů v řadě.

Hledání cesty ze současného nepříznivého rozpoložení musejí Piráti hledat podle Vladimíra Růžičky ve vlastních řadách. „Musíme se z toho dostat sami, protože nikdo jiný nám s tím nepomůže. Věřím, že v neděli nám pomůžou i fanoušci, kteří mají právo být zklamaní, přesto při nás pořád stojí,“ poděkoval na dálku.

„Nikdo v kabině prohrávat nechce, to je nesmysl. Potřebujeme urvat jeden zápas. Klidně po výkonu, na který se nebude dát koukat, a se štěstím, pak se můžeme podle mého odrazit,“ přemítal. „Teď jsme se bohužel dostali do problémů a je jedno, jakým výsledkem jsme prohráli. Prostě je to šestá prohra v řadě,“ štvalo ho.

Naděje Pirátům svitla ve třetím dějství. Jenže Michal Vondrka neproměnil ve 47. minutě trestné střílení, takže dvě využité početní výhody pět na tři znamenaly jen zkorigování konečného stavu na 3:5 z chomutovského pohledu. „Těžko říct, jestli jsou tyhle využité přesilovky pozitivem, které si ze zápasu můžeme vzít,“ reagoval Vladimír Růžička.

Sestřih utkání Piráti Chomutov – HC Oceláři Třinec

„Na začátku sezony jsme vyhrávali, i když jsme neproměňovali přesilovky pět na tři, teď je situace bohužel opačná,“ litoval. „Je dobré, že ve třetí třetině jsme se na to nevykašlali a makali, jenže Třinec si zápas hlídal. Museli bychom mít obrovské štěstí, abychom s utkáním ještě něco udělali,“ konstatoval.

Piráti se souží v koncovce, což platí i o Vladimíru Růžičkovi, který kvůli zranění vynechal duely 19. a 20. kola. Po návratu přes řadu šancí ještě neskóroval, takže devátý letošní zásah zatím nepřidal. „Před zraněním mi to tam celkem padalo, po návratu už ne,“ smutnil. „Dvakrát po sobě jsem jel sám na bránu a nedal jsem. S Třincem mi v první třetině nahrál Vondrc a taky jsem nedal. Ve třetí jsem střílel přes beka, brankář nevěděl, že na něj puk jde, a chytil to tágem hole, od kterého šel puk do sítě. Pak mi Jura přihrál před prázdnou bránu a já trefil břevno,“ uzavíral s povzdechnutím výčtem svých příležitostí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz