Liberec jako Třinec a Havířov. Čím vyrovnal rekord nejvyšší soutěže?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Hokejisté Liberce se proti Vítkovicím blýskli dvěma brankami ve vlastním oslabení. Takový kousek se jim povedl už potřetí v sezoně, čímž se zapsali do historie.

MS U20 2020

„I v oslabení jsme zkusili prostřelit Patrika Bartošáka. Povedlo se a vyrovnaný duel jsme šťastně vyhráli," liboval si kouč Filip Pešán po vítězné trefě Petra Jelínka, na nějž navázal při Kolmannově vyloučení a vítkovické hře bez brankáře Jaroslav Vlach.

Dvě branky v jednom zápase při vlastním oslabení jsou docela raritou, ale Bílí Tygři takový zápis zaznamenali potřetí v sezoně. Ve 48. kole tím rozhodli o výhře 6:3 nad Hradcem, v 8. kole smazali dvougólové manko a udolali Olomouc 4:3 v prodloužení.

Severočeši tím vyrovnali rekord. Něco takového před nimi v základní části naší nejvyšší soutěže dokázaly už jen dva týmy, v sezoně 2014/15 Třinec a v ročníku 1999/00 Havířov. Na Twitteru o tom informoval statistik a komentátor ČT Ondřej Zamazal.

Vstřelené góly v oslabení v sezoně 2018/19

8 – HC VERVA Litvínov a PSG Berani Zlín
7 – HC Škoda Plzeň
6 – Bílí Tygři Liberec, HC VÍTKOVICE RIDERA, Mountfield HK
5 – HC Energie Karlovy Vary a HC Olomouc
4 – BK Mladá Boleslav a HC Sparta Praha
3 – HC Dynamo Pardubice, HC Oceláři Třinec, HC Kometa Brno, Piráti Chomutov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz