Liberec? Je to asi uzavřené, tvrdí Hudáček. Láká ho KHL nebo Švýcarsko

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Za zády nechal parádní sezonu. Libor Hudáček zářil v dresu libereckých Bílých Tygrů, mezi mantinely TELH byl pořádně vidět., Konstruktivní útočník si v 50 zápasech připsal 31 gól a 29 nahrávek, byl druhým nejlepším střelcem soutěže a v produktivitě ho překonal jen Milan Gulaš. Teď se zdá, že slovenský útočník pod Ještědem pokračovat nebude.

partneři českého hokeje

V Liberci by Hudáčka rádi viděli i nadále, jenomže slovenskému reprezentantovi skončila smlouva a dohoda o novém kontraktu na obzoru není. „S představiteli klubu jsme jednali, ale nedopadlo to podle mých představ. Je to tedy asi uzavřené," uvedl Hudáček v rozhovoru pro web hokej.sk.

60 bodů nikdy předtím za sezonu nenasbíral, Hudáček by rád skvělé období zužitkoval. „Chtěl bych toho využít, posunout se po hokejové i platové stránce," připomněl. O další budoucnosti zatím jasno nemá, připouští, že ho to táhne do zahraničí. Hlavně do KHL. „Nebyl bych proti, ale láká mě i Švýcarsko," doplnil.

Podle dostupných zpráv by mohlo být ve hře i jeho stěhování v rámci Tipsport extraligy, nicméně variant je víc. Liborův bratr Július chytá za ruský Spartak Moskva, kdyby se naskytla tahle možnost, byl by vicemistr světa 2012 šťastný. „Šance určitě je, ale je to na agentovi a na skautech klubu. S bratrem bych si zahrál velmi rád, nevidíme se celý rok, bylo by to zpestření. Neznám však plány klubu, chtít musejí v první řadě oni."

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hudáček přiznal, že si parádní sezonu v Liberci užíval. Uplynulé týdny a měsíce byly v jeho podání životní. „Ale může to být i lepší, pořád mohu proměňovat víc šancí," namítl. „Před sezonou jsem si dal za cíl 60 bodů a to se mi povedlo. Podstatné je, že jsme splnili i týmový cíl a získali jsme Prezidentský pohár. Škoda, že sezona nepokračovala, měli jsme ještě jeden cíl – a ten byl hlavní. Jenže zdraví je přednější," řekl s ohledem na pandemii koronaviru.

Devětadvacetiletý rodák z Levoče předvedl nejen dispečerské schopnosti, ale dával i spoustu gólů. Kde hledat příčiny zlepšení? „Začal jsem víc střílet a nic zbytečně nevymýšlel. Dalším faktorem bylo, že mě určili, abych zakončoval v přesilovkách. Určitě jsem vyspěl po fyzické i mentální stránce. Padalo mi to tam už v přípravě a já cítil, že to bude dobrá sezona."

Přitom start ročníku Hudáčkovi nevyšel. „Musím přiznat, že úvod byl dost hrůzostrašný. V prvních sedmi zápasech jsem nezískal ani bod a už si myslel, že mě vyhodí. Pak se to ale otočilo. A už to šlo." Teď může být spokojený. Doma na Slovensku spřádá plány do budoucna, za sebou má povinnou dvoutýdenní karanténu. „Ale dál zůstávám doma, necítím se totiž stoprocentně. Stává se mi to pravidelně. Když tělo po sezoně vypne, přijde nějaká choroba. Už jsem si na to zvykl," uzavřel v rozhovoru pro hokej.sk.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz