Liberec je znovu týmem měsíce! Zlín překvapil, kdo je v sestavě měsíce?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Poslední měsíc roku 2019 už je nějakou dobou minulostí. Kdo v něm nejvíc zářil? Už potřetí v sezoně redakce Hokej.cz vyhlašuje týmem měsíce liberecké Bílé Tygry, kteří mají v TOP sestavě dva hráče. V prosinci se dařilo i zlínským Beranům, kteří byli největším překvapením.

partneři českého hokeje

Tým měsíce – Bílí Tygři Liberec

Podruhé za sebou a dohromady už potřetí vyhlašujeme Liberec týmem měsíce. Jenže, ono je to zkrátka zasloužené. V sedmi zápasech prohráli Bílí Tygři jen jednou, a to až po nájezdech proti Karlovým Varům. Dohromady v prosinci ztratili jen tři body. 

Sestava měsíce podle Hokej.cz

Dominik Hrachovina (G, Bílí Tygři Liberec)
Splňuje přesně to, co pod Ještědem čekali od kanadského brankáře Justina Peterse – jistota a spolehlivost. Od svého příchodu do Liberce se stal jasnou jedničkou, trenérský štáb nemá důvod na tom něco měnit. Během sedmi prosincových zápasu pochytal 96,73 % střel, které na něj mířily. Třikrát vůbec neinkasoval. 

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Tomáš Pavelka (O, HC VERVA Litvínov)
V Litvínově je zapůjčený ze Sparty, dostává kupu prostoru a trenérskému štábu se za to odvděčuje parádně! Navzdory neuspokojivým výsledkům Vervy se v tabulce pravdy drží v kladných hodnotách, hodně často (a úspěšně) podporuje útok. V desíti prosincových zápasech zapsal stejný počet bodů (3+6). Na kontě jich už má 22, víc jich v kariéře nikdy neměl!

Foto: Eduard Beneš, hcverva.cz

Ladislav Šmíd (O, Bílí Tygři Liberec)
Liberec, tým měsíce, si bez něj obrannou řadu snad ani nedokáže představit. Průměrně na utkání hraje bezmála půl hodiny (28:38). Během prosince kromě poctivé hry dozadu přidal i čtyři kanadské body za čtyři asistence. Do tabulky pravdy navíc přidal pět kladných bodů.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Peter Mueller (Ú, HC Kometa Brno)
Americká raketa stihla v prosince jen šest zápasů, v nich ale nasbíral víc než dva body na utkání. Naprosto explodoval v posledním duelu roku 2019, když byl hned u šesti (3+3) z devíti gólů Komety do sítě Energie. V prosinci zaznamenal dohromady sedm gólů a sedm asistencí. Pro nás hráč měsíce!

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Petr Holík (Ú, HC Kometa Brno)
V prvních třech zápasech v prosinci nebodoval, pak se ale parádně rozjel a v dalších šesti nasbíral 14 bodů za tři góly a 11 asistencí. Nejvíc se mu zadařilo proti Karlovým Varům, když přispěl ke kanonádě 9:1 čtyřmi asistencemi. S 37 body je aktuálně druhým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Teď ale kvůli zranění bude Kometě delší dobu chybět. 

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Tomáš Rachůnek (Ú, HC Energie Kalrovy Vary)
V prosince odehrál devět utkání a v každém bodoval. Útočník Karlových Varů se drží v závěsu za Petrem Holíkem, v tuto chvíli už si vytvořil osobní střelecké maximum (15), a pokud se nezraní, pravděpodobně překoná i svůj nejlepší počin v bodech ze sezony 2017/18 (42). V posledním měsíci roku 2019 zapsal 11 bodů (6+5).

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Překvapení měsíce

PSG Berani Zlín
Po mizerném startu, kdy po Antonínu Stavjaňovi opět převzal post hlavního kouče Robert Svoboda, se Zlín drží daleko od posledního sestupového místa. Může za to i vyvedený prosinec. Z devíti zápasů vyhráli Berani pětkrát, bodově naprázdno pak vyšli jen ve dvou případech – doma s Hradcem Králové a v posledním zápase roku 2019 na ledě Liberce.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz