Liberec nás nepřekvapil. Rozhodovaly detaily, myslí si Holík

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

4. dubna 2019, 9:57

Daniel Kinc

Byl po právu vyhlášen hvězdou na straně Komety, to však pro něj byla jen hodně tenká náplast. Petr Holík v úvodním utkání série proti Liberci dirigoval brněnské šance i góly, jeho dvoubodový příspěvek však ve vyrovnaném utkání porážce v prodloužení nezabránil.

Esport hokejová liga

„Rozhodovaly detaily, samozřejmě. Byly tam chyby, ze kterých padaly góly a kterých se musíme vyvarovat,“ uvědomuje si centr první brněnské formace

Na brněnském útočníkovi bylo po úvodním dílu série, který nabídl skvělý hokej z obou stran plný šancí a gólů, vidět velké zklamání, avšak hlavu nevěšel. „Prohráli jsme zápas, soupeř vede v sérii 1:0, ale je to jen začátek. Bylo to hodně vyrovnané, v prodloužení jsme měli první šanci my, ale gól v přesilovce jsme nedali. Nám to nevyšlo, naopak Liberci ano. Je třeba to hodit za hlavu, podíváme se na video a ve čtvrtek do toho jdeme nanovo,“ burcoval už směrem k odvetě.

Hned v úvodu prvního semifinále se Kometě rozpadly útočné formace, když si Jan Hruška po souboji s Michalem Birnerem vykloubil rameno a do duelu už nezasáhl. „Bylo to složité, protože je to výborný hráč. Hráči se poté ve formacích různě točili a pokaždé se šlo na led nějak jinak. Trenér musel bez něj lehce improvizovat, ale to se nedá nic dělat,“ popisuje dění v týmu. „Nevím přesně, co mu je. Ale pokud by nebyl k dispozici, tak je to oslabení týmu,“ dodává dvojnásobný extraligový šampion.

„Prohráli jsme zápas, soupeř vede v sérii 1:0, ale je to jen začátek."

Právě Holík odehrál nejpovedenější duel v play off. První gól dal sám, ten třetí po parádní individuální akci naservíroval před prázdnou brankou Martin Zaťovičovi. „Cítil jsem se dobře. Je ale celkem jedno, jak jsem se cítil, protože jsme prohráli,“ tvrdil sklesle sedmadvacetiletý útočník.

Hru Bílých Tygrů měla Kometa dobře přečtenou, což potvrdil i sám Petr Holík. „Celou sérii budeme spoléhat na svoji hru, Liberec nás určitě ničím nepřekvapil. Je to silný soupeř, má ve svém kádru vynikající hráče. Celý tým má propracovaný systém, ale o tom víme, a tak nás nepřekvapili. My se chceme do čtvrtka zlepšit tak, abychom vyhráli,“ věří ve schopnosti týmu, jenž prohrál vůbec poprvé v letošním ročníku play off.

Zápas nevyšel podle představ ani Marku Čiliakovi. Ten inkasoval stejný počet branek jako za celé čtvrtfinále, v samém závěru navíc málem namazal soupeři na vítěznou trefu. „Čilo určitě za nic nemůže, pochytal spoustu dalších šancí. Góly přišly po našich chybách a, jak jsem zmínil, my se jich musíme vyvarovat,“ opakoval Holík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz