Liberec odkryl první posily. V Karlových Varech si vyhlédl Grígera s Rachůnkem

Foto: hcbilitygri.cz

Poté, co Bílí Tygři potvrdili řadu odchodů, nyní oznámili jména prvních posil. V liberecké organizaci budou nově působit útočníci Dávid Gríger a Tomáš Rachůnek, kteří naposledy nastupovali v Karlových Varech. Severočeský klub o tom informoval na svém webu.

partneři českého hokeje

Tomáš Rachůnek patřil v posledních letech k oporám Energie. Na západě Čech mu parádně vyšla uplynulá sezona, v níž během 51 utkání nasázel 25 branek a na dalších 27 nahrál. Udržel si tak průměr více než jednoho kanadského bodu na zápas. Devětadvacetiletý útočník si nejvyšší soutěž zahrál v Plzni, Spartě či Olomouci. Zkušenosti má také z KHL, kde hrál za Lev Praha, Novokuzněck či Slovan Bratislava. Teď přidá další extraligovou štaci. 

„Tomáš má za sebou životní sezónu. Jeho kariéru sledujeme už delší dobu a věříme, že díky své univerzálnosti dobře zapadne mezi Tygry. Je to hráč, který je silný na kotouči, dokáže si poradit v těžkých situacích a dobře rozehrát i vystřelit. Očekávám, že u nás naváže na své předchozí výkony a zařadí se mezi lídry mužstva,“ říká na adresu Rachůnka liberecký kouč Patrik Augusta.

Foto: hcbilitygri.cz

Vynikající čísla měl i Dávid Gríger. Slovenský reprezentant stihl ve 48 duelech základní části nastřílet 15 gólů, k tomu zapsal 22 asistencí. Po sedmi letech v Karlových Varech je před ním nová výzva. Uspěje pětadvacetiletý borec v liberecké organizaci?

„Dávid je šikovný hráč s dobrými bruslařskými schopnostmi. Nebojí se chodit do prostor, kde to bolí. Je rychlý, dravý, a má šikovné ruce. Věřím, že využije liberecké zázemí ke svému dalšímu rozvoji,“ přeje si Augusta.

Posily přistoupily ke korekci platů

Gríger s Rachůnkem jsou prvními hráči, jejichž příchod liberecký klub oficiálně potvrdil. Oba se Bílým Tygrům upsali na dva roky. „Přestup dojednával nyní už bývalý sportovní ředitel Filip Pešán s cílem vhodného doplnění týmu a výrazné zvýšení konkurence v našich útočných řadách. Oba hráči souhlasili s dočasnou korekcí svých platů, čímž se rovněž začlenili k hráčům našeho týmu a napomáhají tak hned při svém příchodu novému klubu v nelehké ekonomické situaci v aktuální koronavirové době,“ prozrazuje generální manažer Bílých Tygrů Ctibor Jech.

Pod Ještědem naopak skončili brankáři Dominik Hrachovina, Justin Peters i Marek Schwarz. Loučí se také útočníci Libor Hudáček, Lukáš Krenželok, Rostislav Marosz či Jan Ordoš stejně tak jako zadáci Oldrich Kotvan a Roman Graborenko.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz