Liberec představil dresy i kapitána. Po Ševcovi přebírá céčko Jelínek

Petr Jelínek. | Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Liberečtí hokejisté mají nového, v pořadí už jedenáctého, kapitána. Po Martinu Ševcovi přebírá céčko zkušený útočník Petr Jelínek.

Plekanec Chance liga

„Petr se výrazně podílel na našich úspěších z posledních sezon. Na zisku titulu, extraligového stříbra a postupu do semifinále Ligy mistrů. Dlouhodobě je lídrem naší kabiny, přestože dosud kapitánské céčko nenosil,“ říká kouč Filip Pešán na adresu čtyřiatřicetiletého centra.

„Svým charakterem je ideálním vzorem pro ostatní spoluhráče a lídrem našeho týmu.“

Ten loni podepsal víceletou smlouvu. „Nastala tak vhodná doba jmenovat ho kapitánem týmu, s čímž se pojí také větší mediální tlak a zodpovědnost. Svým charakterem je ideálním vzorem pro ostatní spoluhráče a lídrem našeho týmu,“ dodává liberecký sportovní manažer.

Nový vůdce Zlína? „C“ dostal Žižka. Kdo další změnil kapitána? »

Petr Jelínek přebírá post kapitána po zadákovi Martinu Ševcovi a naváže na takové osobnosti libereckého hokeje jako jsou Aleš Vála, Stanislav Procházka, Petr Nedvěd nebo Jan Výtisk a Branko Radivojevič, kteří nedávno dovedli Bílé Tygry k extraligovému titulu a stříbru.

Asistenty kapitána byli jmenováni Ladislav Šmíd a Michal Bulíř

Jelínek v předchozích dvou sezonách působil v roli asistenta, céčka si moc cení. „Je pro mě ctí vést naši skvělou partu. Pomalu si na to zvykám, ale myslím, že to nebude výrazná změna. Kapitán by měl být hlavně takovou osou mezi trenérem a týmem,“ líčí Petr Jelínek.

Koukal o změnách v Hradci, kapitánském céčku i fans Dynama »

„Není to ani tak o nějakém povídání před kabinou, jako spíš o tom podpořit své spoluhráče na ledě. Věřím, že novou roli zvládnu a naplním s tím související očekávání,“ doplňuje útočník, jehož asistenty v nové sezoně budou obránce Ladislav Šmíd a útočník Michal Bulíř.

Liberec představil i dresy na novou sezonu

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz