Lídr Kempný: Nebudeme lhát, dostali jsme do d*žky. Upřímně říkám, že…

Michal Kempný po vyřazení s USA. | Foto: Markéta Křížová

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) V rozhodujícím čtvrtfinále odehrál 24 minut, nejvíc z celého týmu. Pro Michala Kempného jeho čtvrté mistrovství světa ovšem skončilo neúspěchem. Češi nedokázali Američanům vstřelit ani jeden gól a turnaj končí na turnaji na osmém místě. „Bylo vidět, že hokejovost je na jejich straně,“ odříkával zklamaný Kempný první myšlenky po utkání.

Jaké jsou bezprostřední pocity po vyřazení?
Zklamání, co víc k tomu říct. Všichni jsme si přáli, abychom tu uhráli víc. Co se týče dnešního zápasu, Amerika vyhrála zaslouženě. Nemusíme chodit okolo horké kaše. Mrzí nás to moc, šli jsme si za úplně jiným výsledkem…

Proč byli Američané aktivnější, nepříjemní?
Věděli jsme, do čeho jdeme. Hráli celou základní skupinu výborně, ještě neprohráli. Mají mladý, bruslivý tým, výborně napadají. Bohužel jsme si nedokázali poradit s přechodem z obranného pásma do středního, pak nám na to nenavazoval útok. Vepředu to bylo všechno krkolomné, nedokázali jsme si pomalu dát nahrávku do hokejky.

Úvod čtvrtfinále národnímu týmu trochu utekl a pak se do zápasu možná hůře naskakovalo, ne?
Ze začátku mi to přišlo hrozně nervózní. Je to takhle, musíme to vzít. Měli jsme tu spoustu kluků, kteří hráli na MS poprvé. A zkušenosti někteří úplně neměli, ale čím jiným by je měli získat, než prostě hrát takovéhle zápasy… nezbývá nám nic jiného, než se poučit a jít dál. 

Navíc jen 15 střel v zápase… 
Všeobecně se mi zdálo, že střílíme málo. S Kanadou to bylo stejné. V první třetině jsme byli pod tlakem, USA nás přestřílely. Co se týče druhé, měli jsme tam dobrou pasáž, chodily střely na bránu, předvedli jsme rychlejší pohyb v útočném pásmu. A udrželi jsme se na puku. Ale nevydržíme tohle hrát celý zápas, abychom byli rovnocenným týmem.

Druhý a třetí gól Ameriky navíc padl dost podobně. Dalo se po vhazování udělat něco lépe?
Jsou to situace po buly… První gól byl výborně trefený od jejich obránce, buly bylo rozebrané dobře, ale střela prošla přesně pod tyčku. U druhého gólu jsme to taky nezvládli zblokovat. Nevím, všeobecně si myslím, že s hrou po vhazování jsme měli problém v celém turnaji.

Michal Kempný ve čtvrtfinále proti USA.

Michal Kempný ve čtvrtfinále proti USA. | Foto: Markéta Křížová

Tým navíc v průběhu turnaje kosila zranění. Uškodila hodně týmové souhře a pohodě?
Nebudeme si nic nalhávat. Přišli jsme o dva kluky – nejlepšího hráče extraligy (Sedlák) a kluka s vynikající sezonou v New York Rangers (Chytil). Ti dva kluci nám chyběli, ale nemá smysl se na nic vymlouvat. Snažili jsme se bojovat, snažili jsme se hrát a makat naplno. Klukům nemám co vyčíst, dřeli jsme. Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo. Nezbývá nic jiného, než se z toho poučit, rozebrat si to a vyhodnotit naše výkony. A jít do další sezony.

Takže se podle vás nepovedlo přenést nadšení a čtvrtfinálový plán na led? 
To neříkám. Já opravdu upřímně říkám, že jsme měli výbornou partu v kabině. Táhli jsme za jeden provaz, podporovali jeden druhého, makali pro spoluhráče vedle sebe. Akorát s Kanadou i Amerikou bylo vidět, že ta hokejovost je na jejich straně.

Dá se vůbec po takovém zklamání dostat hokej z hlavy?
Je to sport, v tohle je hokej neúprosný i krásný. Jednou jsi dole, jednou nahoře. Někdy prostě člověk potřebuje trochu dostat do d*žky. Aby ho to zase nabilo do dalších bojů, do dalších zápasů, do další sezony.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz