Lídr produktivity ULLH se v létě neflákal: Jsem silnější, tvrdí. Chybí mu fanoušci

Foto: univerzitnihokej.cz

8. října 2020, 18:00

hokej.cz

Dva zápasy, dva góly, pět bodů. To je bilance nejúspěšnějšího hráče začátku letošní sezony ULLH Tomáše Račického. Pětadvacetiletého útočníka, který po druhém kole vévodí kanadskému bodování ligy, jsme se zeptali, čemu vděčí za tento raketový start do ročníku. A jak vnímá zápasy s prázdnými tribunami v zádech?

Aplikace Tipsport extraligy

Oproti loňské sezoně se tým obměnil. Jaké máte z nováčků pocity?
Přišli noví mladí hráči, kteří dali týmu nový impuls. Kluci jsou šikovní, zatím ale těžko soudit, máme za sebou jen pár úvodních zápasů sezony. Podle mě zatím tým působí silně a kvalitně. 

Do nového ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje jste vstoupil velmi úspěšně...
Trénoval jsem celé léto, přeci jen pauza byla dlouhá. Od července jsem chodil dvakrát týdně na led, sem tam jsem si šel zaběhat a zhruba tři dny v týdnu jsem se věnoval přípravě v posilovně. 

Do druhého kola proti Engineers jste nastoupil se zlatou helmou pro nejproduktivnějšího hráče ligy. V uplynulé sezoně jste tolik produktivní nebyl. Čemu vděčíte za to, že se vám nyní tak daří?
Loni mi chvíli trvalo, než jsem se rozstřílel. Letos mám zatím štěstí, že mi to tam od začátku padá. Myslím, že lepším výkonům vděčím především intenzivnějšímu tréninku nohou, na který jsem se v létě hodně zaměřil. Proto mám na ledě lepší pohyb a jsem rychlejší. Obecně se cítím fyzicky mnohem lépe. Body jsou sice fajn, pro mě je však mnohem důležitější, že se daří týmu a vyhráváme.

Foto: univerzitnihokej.cz

Průběh sezony je stejně jako všechno okolo ovlivněn pandemií koronaviru. V prvním kole mohl zápas sledovat jen omezený počet diváků, v pondělí jste hráli už úplně bez nich. Jak tato nařízení vnímáte?
Je velká škoda, že nás fanoušci nemohou přijít podpořit přímo na stadion. Bohužel, taková je teď situace a musíme se jí všichni podřídit. Osobně se snažím soustředit hlavně na hru a sám na sebe. Úplně tedy nevnímám, jestli diváci na ochozech jsou, nebo ne. Je to ale samozřejmě škoda. Hokej se hraje pro diváky, kteří nám teď prostě chybí.

Je něco, co byste chtěl v tuto dobu vzkázat fanouškům univerzitní ligy?
Určitě bych jim chtěl poděkovat. Moc si vážím jejich podpory a toho, že i v této době, kdy s námi nemohou být na stadionu, nám na dálku fandí u on-line přenosů. Těším se, až se situace uklidní, všichni se znovu sejdeme na zimáku a oni nás poženou k dalším vítězstvím.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz