Lídr Vervy jednal s Energií, nakonec zůstal. Miluju klub i lidi okolo, tvrdí

Foto: hcverva.cz

Patří k elitním osobnostem litvínovského hokeje, František Lukeš za černožluté válí nepřetržitě od léta 2006, kdy se vrátil domů po angažmá za Atlantikem. Na jaře ovšem hrozilo, že zvedne kotvy. Opora mistrů republiky 2015 na webu litvínovského klubu přiznala, že jednala o angažmá s karlovarskou Energií.

partneři českého hokeje

V Litvínově totiž probíhaly změny, což znamenalo určité průtahy při budování kádru. Lukešovi skončila smlouva a zvažoval, co bude dál. Nakonec zůstává, s vedením Vervy se domluvil na novém ročním kontraktu. „Pan Hynek mi nabídl smlouvu a já jsem ji hned vzal. Akorát to trvalo dlouho," vysvětlil Lukeš pro web Vervy.

Zatímco jiný ostřílený bard Michal Trávníček skončil, Lukeš pokračuje podobně jako jeho letitý parťák Viktor Hübl. Někdejší reprezentant, jehož před téměř 20 lety draftoval Phoenix, se začal chystat už na svoji 15. sezonu v barvách litvínovského klubu.

Rodák z Kadaně netají spokojenost, jeho velkým přáním bylo, aby v klubu zůstal. „Jsem tady 14 let a chtěl hrát v Litvínově dál. Jsem rád, že to takhle dopadlo," kvitoval. V nejvyšší soutěži dosud nenastoupil za jiný klub, podobná věrnost se v poměrech současného hokeje vidí hodně málo. 

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

Lukeš má litvínovské srdce, s klubem prožil jízdu za historickým titulem, kterou korunoval dvěma góly na třineckém ledě v rozhodujícím sedmém duelu finále play off. Poté ale dvakrát bojoval v baráži a letos s týmem slavil záchranu až po vítězství nad Kladnem v posledním kole základní části.

„Miluju klub, prostředí i lidi okolo. Neměl jsem o čem přemýšlet," konstatoval v souvislosti s nedávným prodloužením spolupráce. Sám ví, že roky nezastaví. 25. září oslaví 38. narozeniny, vynikající střelec a hráč do kombinace má ovšem pořád co nabídnout.

Kromě produktivity na něj klub spoléhá i v oblasti pomoci mladým spoluhráčům. „Ve všech klubech je to tak, že starší hráči vedou kabinu. Mladí by se měli nějak zapracovat do týmu, jak bylo řečeno panem Hynkem, a něco se od nás naučit,“ připomněl.

Foto: hcverva.cz

Severočeši mají co napravovat, poslední sezony nebyly povedené. „Propadli jsme a zachraňovali jsme to, což už se nesmí stát. I s Viktorem (Hüblem) jsme si řekli, že už nás to nebaví a musíme s tím něco dělat,“ řekl v rozhovoru pro litvínovský web.

Klub prošel mnoha přesuny – dorazil nový trenér Vladimír Országh, generálním ředitelem je Pavel Hynek. Pozmění se i kádr. V útoku má Verva nově Martina Látala či Patrika Zdráhala, ještě se očekává posílení defenzivy.  „Tři roky jsme hráli na nic, změna byla určitě dobrá. Uvidíme, jak to bude šlapat," doplnil závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz