Liga mistrů mění klíč kvalifikace. Kdo ji od sezony 2019/20 bude hrát?

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

21. září 2018, 12:55

Adam Bagar

Vedení Ligy mistrů zjednodušilo systém kvalifikace do soutěže, nová kritéria budou platit už pro nadcházející sezonu 2019-20. Jak vypadají?

Nový fanshop

Jak už napovídá samotný název soutěže, ligoví šampióni mají své místo jisté. Ovšem poražení finalisté či semifinalisté budou mít od příští sezony nově smůlu, o další pozice se totiž bude bojovat už v dlouhodobých částech národních lig.

Další krok ke zlepšení produktu, hlásí Lennartsson

„Zjednodušení tohoto kritéria je dalším krokem ke zlepšení produktu. Nová pravidla zohledňují základní části soutěží, pro fanoušky a média jsou navíc snadněji pochopitelná,“ říká ke změně sportovní ředitel Ligy mistrů Bo Lennartsson.

Jak tedy vypadají nová kvalifikační kritéria?

1. Mistr
2. Vítěz základní části
3. Druhý tým po základní části
4. Třetí tým po základní části
5. Čtvrtý tým po základní části
6. Pátý tým po základní části

Nový klíč platí pro pětici zakládajících lig, výjimku tvoří mezinárodní EBEL, která se hraje v odlišném formátu než ostatní soutěže. Základní část soutěže, ve které hraje také Znojmo, čítá pouze 44 kol. Po nich následuje deset kol nadstavby.

Jak vypadají kvalifikační kritéria pro EBEL?

1. Mistr
2. Vítěz základní části
3. Vítěz nadstavbové části
4. Druhý tým po nadstavbové části
5. Poražený finalista play off

O tom, kolik týmů zastupuje kterou ligu, rozhoduje žebříček, který mapuje výkony od sezony 2015-16. Češi v něm aktuálně okupují skvělou třetí příčku a v soutěži tak mají čtyři zástupce. První jsou Švédové, druzí Švýcaři, až za Čechy Finové.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz