Linec ulovil vítěze Stanley Cupu, bývalý Pirát Valach tedy v týmu EBEL končí

Foto: piratichomutov.cz

18. února 2020, 14:57

Václav Jáchim

Loni v létě přešel z Chomutova do rakouského Lince a přiznal, že zase dostal novou chuť do hokeje. Juraj Valach se u Pirátů rozloučil s trpkostí, klub mu dlužil mzdu, což urostlý slovenský bek několikrát veřejně a poměrně ostře kritizoval.

O Kapku lepší hokej

Bývalý hokejista Slavie, Komety a dalších klubů se vydal do Lince a toužil klubu pomoci k úspěchu v EBEL. Jenže v uplynulých dnech uslyšel nepříjemnou novinu, vedení s Valachem plánovalo ukončit spolupráci. Dnes to klub potvrdil na svém webu, v týmu nebude pokračovat ani rakouský reprezentant Daniel Woger.

První informace zazněly ještě před koncem přestupního termínu, nyní už mají evropské soutěže ohledně transferů zavřeno. Valach byl přitom pro Linec původně velkou defenzivní posilou, jenomže klub nedávno přivedl ze zámoří Stevena Oleksyho a někdejší vítěz Stanley Cupu s Pittsburghem se v rakouském týmu ihned prosadil do základní sestavy.

Jelikož klub musel dodržet bodová kritéria EBEL, podle nichž jsou hodnoceny rakouské opory a také krajánci, bylo jasné, že někdo z jiných hráčů sestavu opustí. Linec se rozhodl pro Oleksyho, z beků tedy končí Juraj Valach. Mezi útočníky totéž potkalo Wogera. Klub oběma hokejistům zrušil registraci pro EBEL.

„Valach a Woger jsou profesionály tělem i duší, interně jsme se ale nějak museli rozhodnout. Nakonec jsme zvolili tohle řešení," uvedl na klubových stránkách hlavní kouč Tom Rowe, jenž mimochodem před časem vedl ruskou Jaroslavl a během angažmá na Floridě byl mezi jeho svěřenci i Jaromír Jágr.

Foto: Lenka Rybaříková, piratichomutov.cz

Podobně hovoří také sportovní manažer Christian Perthaler. „Museli jsme dodržet kritéria soutěže, po dlouhém sezení členů trenérského štábu a vedení zrušíme registrace jednoho rakouského hráče a jednoho cizince. Tedy Wogera a Valacha," připomněl na klubových stránkách někdejší útočník rakouské reprezentace.

V základní části EBEL se Linec nevešel do elitní pětice a o postup do play off musí bojovat v dolní části nadstavby. V ní zatím hráčům Black Wings náleží druhá příčka s tříbodovou ztrátou na vedoucí Villach.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz