Litvínov dál skládá obranu. Ze Švédska přivedl vítěze Memorial Cupu

Foto: hcverva.cz

Verva ohlásila další očekávanou posilu defenzivních řad. Černožlutý dres obleče kanadský obránce Aaron Irving, jenž loni nastupoval v nejvyšší švédské soutěži za Örebro. Čtyřiadvacetiletý zadák na severu Čech podepsal roční smlouvu s opcí.

Chance liga na Hokejka TV

Vedení severočeského klubu se netajilo záměrem významně posílit obranu, avizovaným plánem sportovního ředitele Pavla Hynka bylo přivést nejméně dva zahraniční beky. Zhruba v polovině června Verva oznámila příchod lotyšského obránce Uvise Janise Balinskise, teď do svého kádru vítá další přírůstek.

„O Aarona jsme se zajímali již v půlce dubna, ale v té době byl ještě hráčem Örebra. Když byla možnost znovu vstoupit do jednání, tak jsme neváhali. Jsme rádi, že jsme se domluvili na podpisu smlouvy,“ přibližuje na webových stránkách Litvínova sportovní ředitel Hynek.

„O Aarona jsme se zajímali již v půlce dubna, ale v té době byl ještě hráčem Örebra.“

Defenziva chemiků tak začíná dostávat jasné obrysy. Irving toho během své relativně krátké kariéry stihl poměrně dost: v roce 2014 jej v šestém kole draftovali Nashville Predators a kanadskému rodákovi se v následujících letech dařilo v juniorské WHL.

V dresu týmů Edmonton Oil Kings nebo Everett Silvertips ale vedení klubu nezaujal, v sezoně 2017/18 tak působil v East Coast Hockey League a pouze na jediný zápas si odskočil do celku Utica Comets v AHL, kde podepsal zkušební kontrakt.

Ani tam si ale mladý obránce místo nevybojoval, v dalším ročníku tak zvolil odchod na starý kontinent. V Evropě zakotvil v norské nejvyšší soutěži a se Storhamarem se podíval až do finále play off. Začátek skandinávské anabáze se Irvingovi vydařil i z osobního hlediska, s 38 body byl třetím nejproduktivnějším bekem ligy.

V létě se tak přesunul do Švédska, rodák z Edmontonu dostal laso z Örebra. Další povedenou sezonu přerušila až celosvětová pandemie koronaviru, před nadcházejícím ročníkem Irvinga čeká další stěhování. Po příchodu Nicka Eberta by mu výrazně kleslo herní vytížení, klub se ho tak i přes platnou smlouvu rozhodl uvolnit.  

 

V Litvínově okusí třetí evropské angažmá, v týmu se mimo jiné potká s krajany Samsonem Mahbodem a Patrickem Kudlou.

Management Vervy si od Irvinga slibuje pomoc na obou stranách kluziště. „Je to obránce, který má kvalitní první přihrávku, výbornou střelu a je to pravák. Takových obránců na hráčském trhu moc není. Aaron je solidní do obrany a umí podpořit i útok,“ hlásí hlavní trenér černožlutých Vladimír Országh.

„Je to obránce, který má kvalitní první přihrávku, výbornou střelu a je to pravák. Takových obránců na hráčském trhu moc není.“

„Dostane šanci v přesilových hrách, které hrál i ve Švédsku. Chceme ho vidět, jak v přesilovkách, tak v oslabení. Je to další obránce, který je v ideálním hokejovém věku a věříme, že bude platnou posilou,“ dodává nový kouč Litvínova.

Litvínovští hokejisté za sebou mají neúspěšný rok, v němž o extraligovou příslušnost museli bojovat až v posledním duelu proti Kladnu. Klub v posledních měsících prodělal řadu změn, Verva do nového ročníku vstoupí s téměř kompletně obměněným realizačním týmem.

Kromě toho na severu skončil například dlouholetý kapitán Michal Trávníček. Vrátí se tradiční klub v příští sezoně znovu do vyřazovacích bojů?

Aktuální kádr HC VERVA Litvínov

Brankáři: Denis Godla, David Honzík, Šimon Zajíček.

Obránci: Uvis Janis Balinskis, Aaron Irving, Jakub Březák, Lukáš Doudera, Jiří Háva, Patrick Kudla, Jiří Říha, Jan Ščotka, David Štich.

Útočníci: František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Richard Jarůšek, Josef Jícha, Daniel Jouza, Martin Látal, František Lukeš, Samson Mahbod, Jakub Petružálek, Tomáš Pospíšil, Přemysl Svoboda, Lukáš Válek, Patrik Zdráhal, Pawel Zygmunt.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz