Litvínov, Motor, jiný klub? Godla u Rytířů zářil, dál chce chytat TELH

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

26. března 11:57

Václav Jáchim

Loni v září přišel pomoci Kladnu, které prohrálo úvodní čtyři zápasy sezony, a obstál parádně! Denis Godla se zařadil k oporám Rytířů i k nejlepším gólmanům TELH. Slovenský gólman se činil, ovšem klub nakonec sestoupil a hvězda MS dvacetiletých 2015 zamíří jinam. Nejdřív se mluvilo o zájmu Liberce, teď je údajně ve hře Litvínov. Server hokej.sk zmiňuje, že určitou variantou může být i Motor.

partneři českého hokeje

Jedno je jisté, Godla chce pokračovat v české nejvyšší soutěži. „Něco se už rýsuje. Je možné, že už v nejbližších dnech to bude stoprocentní, ale nechci předbíhat." uvedl slovenský brankář v rozhovoru pro web hokej.sk.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Kežmaroku odchytal za Kladno 40 utkání s úspěšností zásahů 90,9 procent a průměrem 3,05 obdržených branek na zápas. Tři předchozí sezony strávil ve finském Kuopiu, posléze byl bez angažmá, čehož i s přispěním Martina Réwaye využilo Kladno.

Godlovi se v týmu majitele Jaromír Jágra líbilo. „Hned po příchodu jsem se tam cítil dobře. V bráně jsem se chytil. Velká škoda, že nám nevyšel závěr sezony. Měli jsme jedenáct porážek za sebou, možná nám trochu chyběly zkušenosti. Zklamání bylo veliké. Kdyby virus přišel o týden dřív, liga by se nedohrála a Kladno by tím pádem nespadlo. Já osobně jsem ale za tu sezonu vděčný," uvedl pro zmíněné stránky.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Rytíři dřeli do posledního kola základní části, v němž prohráli na ledě Vervy 2:6 a sestoupili. Godla se posléze vydal k domovu a s ohledem na pandemii koronaviru musel do dvoutýdenní karantény. „Naštěstí jsem nezaznamenal žádné problémy, jsem rád, že to mám za sebou," ulevil si. „Byli jsme samozřejmě doma, jedinou výjimkou bylo pár návštěv obchodu a venčení psů. S nimi jsme ale raději jezdili autem dál do lesa."

Godlu mrzí, že finiš základní části strávil převážně na marodce. V domácím duelu s Karlovými Vary se totiž zranil. „Při jednom zákroku se mi nůž brusle zapíchl do ledu a při otočení mi v noze něco prasklo," vrátil se k nepříjemné situaci. „Bylo to velmi bolestivé, proto jsem nechytal," dodal.

Podle jeho slov by se nemělo jednat o závažnější problém, byť teoreticky mohla přicházet v úvahu i operace. Ale jelikož má po sezoně, může být v klidu a nohu příliš nezatěžovat. Delší pauza mu přišla vhod. Jak už zaznělo, účastník mistrovství světa 2018 a 2019 aktuálně řeší další hokejovou budoucnost – konkrétní zatím být nemůže. „Chtěl bych zůstat v extralize," zopakoval na závěr.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz