Litvínov nezlomil třinecké prokletí: Ale bod asi bereme, rozhodly fauly

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Dosud neporažená litvínovská Verva se ve třetím kole vydala na horký led třineckých Ocelářů, tedy dvojnásobných obhájců titulu. Proti severočeskému celku navíc hrála historická bilance, ve Werk Areně naposledy zvítězil v roce 2015. Hosté tentokráte byli velmi blízko, nakonec se ale museli spokojit s bodem po prohře 3:4 v prodloužení.

MS žen 2021

První třetina, 2:0 pro Litvínov. Hosté vstoupili do utkání velmi dobře, drželi dvoubrankový náskok, a to ještě devět vteřin před druhou sirénou. Oceláři ale snížili a nakonec otočili duel na svou stranu. „Škoda… Vedli jsme 3:1 a dostali gól devět vteřin před koncem druhé třetiny. Pak už jsme měli hodně faulů, já fauloval i v prodloužení a Růža rozhodl. Vyloučení nás stálo zápas,“ litoval po utkání litvínovský matador František Lukeš.

Právě jeho faul rozhodl o osudu úterního utkání. Patrik Hrehorčák nabral ve středním pásmu vysokou rychlost, hostující útočník musel sáhnout po nedovoleném zákroku. „On byl strašně rozjetý a já nevěděl, co dělat. Vystartoval jsem proti němu, on udělal kličku a já ho podrazil. Asi jsem to měl odcouvat,“ kroutí hlavou.

Litvínov toužil zlomit nepříznivou bilanci z třineckého ledu, kde naposledy zvítězil v sedmém finálovém utkání na jaře roku 2015. Verva byla blízko, nakonec se ale musela smířit s porážkou. „Odsud se těžce vozí body, všichni to dobře víme. Před zápasem bychom asi ten bod brali, ale vzhledem k průběhu jsme sahali na víc bodů,“ říká útočník Andrej Kudrna.

Podobná slova volil i jeho parťák František Lukeš. „Mohli jsme urvat více bodů, ale kdybychom si před zápasem řekli, že jedeme do Třince pro bod, bereme to. Jenže je to škoda. Vedli jsme 3:1…A měli jsme nějaké další šance. Ale bod asi bereme,“ přitakává Lukeš.

„Mohli jsme urvat víc bodů, ale kdybychom si před zápasem řekli, že jedeme do Třince pro bod, bereme to. Jenže je to škoda. Vedli jsme 3:1…“

Zlomovým momentem nejspíš byl pozdní gól Ocelářů z posledních vteřin druhé dvacetiminutovky. Litvínov v té době vedl 3:1, Marko Daňo ale dodal Slezanům síly do posledního dějství. „Kdyby se začala třetí třetina za stavu 3:1, byli bychom klidnější. Jenže my v té třetí třetině udělali hodně faulů a oni vyrovnali,“ popisuje Lukeš.

Také slovenský forvard Andrej Kudrna shledává druhou třineckou branku jako jeden z klíčových momentů střetnutí. „Byl to pro nás nepříjemný gól, nějakých devět sekund do konce. V první třetině jsme ale dali my gól do šatny, v tom se to vyrovnalo. Rozhodla naše vyloučení, měli jsme jich moc a Třinec má přesilovku dobrou,“ uzavírá.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz