Litvínov přišel o důležitého útočníka: Na náhradě intenzivně pracujeme

Andrej Kudrna | Foto: Hynek Haruda, hcvl.cz

Mluvilo se o tom už týdny, ale až nyní je to oficiálně potvrzené. Slovenský útočník Andrej Kudrna opouští extraligový Litvínov, na rozvázání smlouvy se s klubem dohodl z rodinných důvodů.

„Andrej za námi přišel se žádostí o rozvázání smlouvy z rodinných důvodů, my jsme mu vyhověli. Rád bych mu poděkoval za tři sezony, které v klubu odehrál a přejeme mu v další životní epizodě hodně štěstí,“ říká generální ředitel Pavel Hynek.

„Andrej měl v týmu stabilní roli, odehrál zde tři kvalitní sezony. Rozumíme tomu, že v určité životní etapě je rodina na prvním místě. Chtěli bychom mu poděkovat za odvedenou práci a popřát hodně štěstí v novém angažmá,“ dodává hlavní trenér Karel Mlejnek.

Kudrna přišel do Litvínova před sezonou 2021/22 a postupně se zařadil mezi klíčové hráče týmu. Dohromady za chemiky odehrál 171 extraligových zápasů, nasbíral v nich 78 bodů za 44 branek a 35 nahrávek.

„S rodinou jsme se rozhodli jít zpět na Slovensko. Moc si vážím toho, že mi vedení klubu vyšlo vstříc. Chtěl bych všem poděkovat za poslední tři roky a popřát týmu jen to nejlepší do nadcházejících sezon,“ loučí se 33letý útočník, který předtím hrál šest let za Spartu.

V domácí soutěži si zahraje poprvé od sezony 2014/15, kdy válel v dresu Banské Bystrice. Předtím hájil ještě barvy Skalice a Slovanu Bratislava. Nyní byl o něj u sousedů obrovský zájem, nakonec jej ale do svých řad zlákal Zvolen.

„Když se objevila příležitost získat Andreje do Zvolena, neváhali jsme. Takové kvalitní a zkušené hráče není možné přivést každý rok. Věříme, že bude patřit k lídrům a pomůže nám v boji o titul,“ hlásí na klubovém webu generální manažer HKM Ladislav Čierny.

Zatímco ve Zvolenu si libují nad příchodem slovenského reprezentanta, v Litvínově musejí řešit, jak tuhle ztrátu zalepí. „Na náhradě intenzivně pracujeme,“ hlásí Karel Mlejnek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz