Litvínovský chaos a další porážka! Trenéři musí šílet, uvědomuje si Kubát

Foto: hcverva.cz

V prvním utkání po reprezentační přestávce zavítali hokejisté olomoucké Mory na sever Čech, kde se utkali s litvínovskými Chemiky. Ti si vypracovali v první polovině utkání dvougólový náskok a směřovali za třemi body. Olomoučtí ale brankou necelé tři minuty před koncem zápasu dvoubrankové manko definitivně smazali, a navíc si připsali i bonusový bod za výhru po samostatných nájezdech.

Co se s vámi stalo? Prohráli jste dobře rozehraný zápas.
Vůbec nevím, ale prohráli jsme si to sami. Druhou třetinu jsme přestali hrát a třetí byla úplně odevzdaná. Mysleli jsme si, že to máme vyhrané, ale bohužel. Oni sepli, dohrávali nás a bojovali. Zaslouženě vyhráli.

Proti Olomouci se říká, že je důležitý první gól. Vy jste dali i ten druhý, takže skoro ideální scénář.
Bohužel, bylo to málo. Kdybychom v první třetině přidali třeba ještě dva, možná bychom vyhráli.

Od druhé třetiny jste ubrali na střelbě. V první třetině vám to všechno klapalo, ale pak už brankář Konrád nemusel pořádně zasahovat.
Těžko se to hodnotí. Přestali jsme úplně hrát, tím pádem jsme si nevytvářeli šance. Olomouc se chytla a takhle to dopadlo.

Co s vámi takto zbytečně ztracené utkání hned po reprezentační přestávce udělá?
Je to už několikátý zápas, kdy jsme ke konci dostali hloupého góla. Nesmí to s námi udělat nic, musíme bojovat, ať jsme do desátého místa, protože takhle dole se hrát nedá.

„Nesmí to s námi udělat nic."

Kolikrát to vypadá jako hrozné zmatky ve vaší obraně. Je to způsobeno nervozitou, nebo čím?
Ano, to je pravda, zmatky tam byly. Nedrželi jsme box, každý létal, kde chtěl, hrozné.

Trenéři z takovýchto situací asi musejí šílet, ne?
To určitě. Když si nedržíte pozice a chcete furt někoho zastupovat, jak to může dopadnout.

Co si můžete z takovéhoto utkání vzít dobrého?
Z tohoto si nevezmeme asi nic. Musíme zvednout hlavy, začít makat, bojovat jeden za druhého a konečně už po několika letech vyhrát ve Zlíně.

Sestřih zápasu HC VERVA Litvínov – HC Olomouc

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz