Litvínovský mladík Pavelka mění dres, mistr extraligy jde do Sparty

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Sparta dále posiluje tým, po několika zahraničních jménech zlákala do svých řad velmi perspektivního člena širšího kádru české reprezentace. Dres Pražanů bude oblékat 23letý obránce Tomáš Pavelka, jenž poslední čtyři sezony včetně mistrovského ročníku 2014/15 odehrál v Litvínově.

Nový fanshop

„Je to komplexně vybavený bek a už v sezoně, kdy Litvínov vyhrál titul, hrál v týmu hodně důležitou roli. Přes své relativní mládí už má zkušenosti i s reprezentací, takže si od něj hodně slibujeme,“ řekl webovým stránkám Sparty sportovní manažer Michal Broš.

Verva už delší dobu věděla, že o jednoho ze svých tahounů přijde. Nakonec se Pavelka rozhodl kývnout na nabídku z hlavního města. V uplynulé sezoně se podíval s reprezentací na Karjala Cup a Channel One Cup, v šesti zápasech nebodoval. V dresu seniorského výběru šlo o jeho první zkušenosti, na kontě má ale starty na světových šampionátech do 18 i 20 let.

Největší úspěch slavil Tomáš Pavelka před dvěma lety, kdy s Litvínovem získal mistrovský titul. Celkem v Tipsport extralize nastoupil ke 170 zápasům, během nichž vstřelil 16 gólů a přidal 29 asistencí. Letos se jeho bilance zastavila na 38 utkáních a 14 kanadských bodech (5+9), v únoru Pavelku zastavilo zranění. Nenastoupil tak ani do čtvrtfinálové série play off, v níž Litvínov vypadl s Hradcem Králové.

Pro defenzivu Sparty jde o druhou posilu pro nový extraligový ročník, vítkovický odchovanec se ve svém novém týmu potká s dalším mladíkem Tomášem Dvořákem, jenž přišel z Karlových Varů. Obranu Pražanů dosud opustil jen Vladimír Eminger.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz