Loňský kapitán je zpátky v Táboře. Ze Švédska se vrací Blažek

Foto: hctabor.com

2. ledna 15:56

Ondřej Mach

Hokejisté Tábora mají s blížící se vyřazovací částí druhé ligy posilu útočných řad. Návrat do týmu po několika měsících ohlásil kapitán z uplynulého ročníku David Blažek.

partneři českého hokeje

Třiadvacetiletý hokejista podle informací na webových stránkách klubu studoval ve Švédsku. Blažek s mužstvem zatím trénuje, v ostrém zápase by ho fanoušci mohli vidět už v sobotu, kdy kohouti zajíždí na led Kolína.

Blažek celou svoji dospělou kariéru spojil právě s jihočeským klubem. Pouze v dorosteneckém věku krátce nastupoval za pražskou Slavii, než zamířil zpět do Tábora. Ve třetí nejvyšší soutěži za mužstvo debutoval v sezoně 2014/15.

V následujících letech se probil do sestavy kohoutů natrvalo a každým rokem navyšoval svůj bodový příspěvek. S týmem si celkově třikrát zahrál vyřazovací část a hned v úvodní sezoně dokonce kvalifikaci o první ligu.

 

Zlomový pro něj ale byl především ročník 2018/19: v polovině prosince předminulého roku se po odchodu Jakuba Matušíka stal táborským kapitánem. „Spíš než hráči o tom rozhodlo vedení klubu s trenéry. Svou volbu zdůvodnili tak, že jdu příkladem v bojovnosti a v obětování se pro tým,“ prozradil tehdy pro jcted.cz.

Sezonu poté zakončil s dvaceti body na kontě za deset gólů a deset nahrávek, přičemž tak znovu posunul svá kariérní maxima. Nyní se vrací do mateřského celku, kde se znovu shledá i se svým předchůdcem ve funkci kapitána, který se zhruba před měsícem také rozhodl pro návrat do Tábora.

Táborští hokejisté v současné době uzavírají první polovinu tabulky skupiny Střed a na předkolo play off mají komfortní náskok 29 bodů. Pořád však mohou zabojovat o postup přímo do semifinále vyřazovací části, na druhou Příbram ztrácí pouze čtyři body.

Podaří se jim to společně s Davidem Blažkem?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz