Los osmifinále Ligy mistrů: Plzeň má kata Ocelářů, Hradec Němce

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Plzeň a Hradec Králové už znají soupeře pro osmifinále play off Ligy mistrů, rozhodl o nich polední los v Helsinkách. Indiáni narazí na švýcarské Lausanne, Mountfield vyzve německý Mannheim.

HokejkaTV

Indiáni ve skupině vyhráli úvodní čtyři utkání a stejně jako loni si mezi prvními zajistili postup do vyřazovacích bojů. Nakonec jdou dál ze druhé příčky. Skončili těsně za švýcarským Zugem, jehož barvy hájí jejich loňský ofenzivní tahoun Jan Kovář.

Mountfield po úvodní překvapivé porážce ve Walesu zabral, hned ve druhém utkání skupiny si vyšlápl na Frölundu. S výbornými dvanácti body bral druhé místo za úřadujícími šampióny ze Švédska a slavil historicky poprvé postup do play off Ligy mistrů.

Teď se vše maže, šestnáctku nejlepších čeká osmifinále. Vítězové osmi skupin byli nasazeni do prvního koše, týmy z druhých míst pak do druhého. Při losování na sebe nemohli narazit soupeři ze základních skupin, zato celky ze stejných zemí ano.

Plzeň a Hradec Králové zůstaly v osudí až jako úplně poslední, oba se vyhnou tripům na sever. Pod Bílou věž přijede účastník německé DEL z Mannheimu, Západočechy čeká švýcarské Lausanne, které výhrou 5:3 v posledním kole vystavilo stopku Třinci.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

„S losem jsme spokojeni. Lausanne vyhrálo skupinu a ve Švýcarsku hraje nahoře, takže má kvalitu. Čeká nás hodně těžký soupeř, určitě se máme na co těšit. Naším cílem je však jednoznačně postup,“ hlásí šéf plzeňské střídačky Ladislav Čihák.

Osmifinále odstartují v úterý 12. listopadu na půdě nenasazených celků, tedy i v Plzni a Hradci Králové. Odvety jsou na programu o týden později. Čtvrtfinále se odehrají v prosinci, boje o finále následně v lednu a nový vítěz CHL bude znám 4. února.

Program osmifinále Ligy mistrů

Úterý 12./13. listopadu – 1. zápasy:
Djurgaardens IF – Skelleftea AIK
Augsburger Panther – EHC Biel-Bienne
Junosť Minsk – EHC Red Bull Mnichov
Färjestads BK – Frölunda Indians
Tappara Tampere – EV Zug
SC Bern – Lulea Hockey
Mountfield HK – Adler Mannheim
HC Škoda Plzeň – Lausanne HC

Úterý 19./Středa 20. listopadu – 2. zápasy:
Skelleftea AIK – Djurgaardens IF
EHC Biel-Bienne – Augsburger Panther
HC Red Bull Mnichov – Junosť Minsk
Frölunda Indians – Färjestads BK
EV Zug – Tappara Tampere
Lulea Hockey – SC Bern
Adler Mannheim – Mountfield HK
Lausanne HC – HC Škoda Plzeň

Další termíny play off Ligy mistrů

Čtvrtfinále: 3./4. prosince – 10. prosince 2019
Semifinále: 7./8. ledna – 14./15. ledna 2020
Finále: 4. února 2020

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz