Lotyš Bukarts se v TELH znovu stěhuje, ze Sparty jde hostovat do Vítkovic

Foto: Alena Zapletalová

Třetí stěhování v rámci Tipsport extraligy hlásí Roberts Bukarts. Lotyšský reprezentační útočník loni putoval ze Zlína do Třince, odkud byl později vyměněn za Petra Vránu do Sparty. Původně se zdálo, že u Pražanů setrvá, nakonec ale míří na roční hostování do Vítkovic.

NHL 20

Odchod zkušeného útočníka ze Sparty souvisí s nástupem několika posil, které Pražené v uplynulých dnech přivedli. Konkrétně Michala Řepíka a Marka Kvapila. „Získali jsme dva nové praváky a víme, že hráč Robertsových kvalit by u nás aktuálně nedostával potřebný prostor na ledě, na jaký byl zvyklý v lotyšském národním týmu nebo dříve ve Zlíně. Když se naskytla možnost hostování ve Vítkovicích, došli jsme my i samotný Roberts k dohodě o jeho uvolnění ze Sparty,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Petr Ton.

Po zmíněné lednové výměně za Petra Vránu absolvoval Bukarts v dresu Sparty 14 utkání základní části, v nichž si připsal dva góly a pět nahrávek. Další zápasy absolvoval osmadvacetiletý rodák z lotyšské Jurmaly v předkole – shodou okolností proti Vítkovicím, kam nyní odchází na roční hostování.

„Už na začátku přestupového období jsme avizovali, že kádr není zcela hotový a že pracujeme na získání produktivního hráče pro klíčové momenty. Roberts Bukarts je typologicky hráčem, který tyto parametry splňuje. Umí si vytvořit šanci, umí dobře zakončit, v minulých sezonách i naposledy na mistrovství světa ukázal, že by mohl být tolik potřebným článkem do našich přesilových her,“ připomněl na vítkovickém webu hlavní kouč a generální manažer Jakub Petr.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Představitelé vítkovického klubu hledali do ofenzivy konstruktivního útočníka, nakonec se rozhodli pro účastníka sedmi světových šampionátů včetně toho nedávného na Slovensku. „V průběhu posledních týdnů a měsíců jsme jednali s více hráči, kteří jsou typologicky podobní. Vše dospělo do fáze, kdy se Roberts Bukarts pro nás jevil po všech stránkách jako nejlepší volba a jeho příchod k nám jsme dotáhli do úspěšného konce,“ doplnil Jakub Petr.

Kapitán lotyšské reprezentace na letošním mistrovství světa se před novou sezonou připravuje individuálně doma v Lotyšsku. K vítkovickému týmu se připojí na přelomu července a srpna, kdy výběr trenérů Petra a Trnky zahájí společné tréninky na ledě.

Změny v HC VÍTKOVICE RIDERA

Příchody
Miroslav Svoboda (B, Dornbirn, EBEL)
Martin Bodák (O, Kootenay, WHL)
David Kvasnička (O, Plzeň)
Dominik Lakatoš (Ú, Liberec)
Erik Němec (Ú, Znojmo)
Nicolas Werbik (Ú, Zlín)
Robert Bukarts (Ú, Sparta)

Odchody
Jakub Lev (Ú, Kometa)
Patrik Bartošák (B, Třinec)
Lukáš Kucsera (Ú, Kometa)
Radoslav Tybor (Pardubice)
Jaroslav Mrázek (Prostějov)
David Květoň (Ú, ?)
Josef Hrabal (O, ?)
Michal Poletín (Ú, ?)

Aktuální kádr HC VÍTKOVICE RIDERA

Brankáři: Daniel Dolejš, Miroslav Svoboda.

Obránci: Martin Bodák, Tomáš Černý, Blaž Gregorc, Daniel Krenželok, David Kvasnička, Petr Šidlík, Peter Trška, Jan Výtisk.

Útočníci: Jozef Baláž, Jan Bernovský, Roberts Bukarts, Rastislav Dej, Petr Fridrich, Tomáš Guman, Daniel Kurovský, Dominik Lakatoš, Erik Němec, Rostislav Olesz, Ondřej Roman, Jan Schleiss, Šimon Stránský, Roman Szturc, Radim Toman, Nicolas Werbik, Patrik Zdráhal, Lukáš Žiak.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz