Loučení po jedenácti letech. Děčínský kapitán Oliverius končí kariéru

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

16. března 2020, 14:35

Ondřej Mach

Na konci února v rozhovoru pro hokej.cz hovořil o tom, že už příliš dlouho hrát neplánuje a s předčasným koncem sezony tato chvíle nadešla. Michal Oliverius se po dvaadvaceti sezonách rozhodl ukončit aktivní hokejovou kariéru.

Aplikace Tipsport extraligy

Jeho rozhodnutí přišlo těsně po tom, co se kvůli pandemii nového typu koronaviru zastavily všechny hokejové soutěže. Děčín v play off sérii proti Řisutům táhl za postupem právě Oliverius, ve třech zápasech vstřelil tři góly a přidal dvě asistence. Jenže další zápasy už nepřidá.

„Ve skoro 42 letech nastal čas skočit,“ říká s úsměvem děčínský kapitán. „Tak nějak jsme byli domluvení, že to ještě letos nějak odehraju, pak skončím a půjdu do hokejového důchodu.“

„Tak nějak jsme byli domluvení, že to ještě letos nějak odehraju, pak skončím a půjdu do hokejového důchodu.“

Oliverius toho za svou kariéru zvládl opravdu hodně. Jako dvacetiletý mladík debutoval v extralize za Karlovy Vary, v dalších dvou letech válel v první lize za Mělník a Kadaň. Na startu sezony 2001/02 dostal šanci v dresu extraligového Litvínova, kde odehrál velkou část tohoto ročníku.

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

Následoval přesun do Mladé Boleslavi a několik sezon ve druhé nejvyšší soutěži. V roce 2009 Oliverius přestoupil do Děčína, a právě s tímto klubem spojil následujících jedenáct let. Na severu Čech se stal jedním z tahounů Medvědů a v posledních třech sezonách měl na dresu kapitánské céčko.

„Takhle jsem si závěr nepředstavoval, ale co se dá dělat.“

„Změna to určitě bude, ale jednou to přijít muselo a přišlo to teď. Škoda, že to skončilo, tak jak to skončilo. Takhle jsem si závěr nepředstavoval, ale co se dá dělat. Pokud to půjde, chtěl bych u hokeje zůstat,“ vypráví jednačtyřicetiletý útočník.

Oliverius se s Děčínem stal pravidelným účastníkem vyřazovací části, mužstvo v play off od jeho příchodu chybělo jen dvakrát. V roce 2012 se Medvědi probojovali až do finále, kde v pěti zápasech nestačili na Klášterec nad Ohří. Děčínský kapitán kromě toho před nedávnem oslavil pět set zápasů ve druhé lize.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz