Loučí se další ikona. Plášek ve 45 letech ukončil kariéru

Foto: Věra Václavková, hcorli.cz

Všude, kde hrál, ho milovali: doma v Přerově, na první extraligové štaci v Pardubicích, ve Znojmě i v Šumperku. Další zápasy už ale Karel Plášek nepřidá.

NHL 20

Ve 45 letech ukončil kariéru. A rozloučil se stylově: před zaplněným stadionem na čtvrteční akci Znojmo žije hokejem.

„Byl to můj poslední zápas," potvrdil Plášek v rozhovoru pro web hcorli.cz. „Atmosféra byla fantastická. Nic lepšího jsem si pro svůj poslední zápas nemohl přát."

Plášek udivoval i po čtyřicítce úžasným bruslením a v uplynulém ročníku byl dokonce nejproduktivnějším hráčem Šumperka (47 utkání, 17+28). „Byla to moje poslední hokejová sezona. Teď už jsem s hokejem skončil," oznamuje legendární útočník.

Při pohledu na jeho ladné bruslení mnozí říkali, že by mohl hrát klidně do padesáti.

Nestane se tak...

„Už jsem cítil, že by to mělo přijít," popisuje pro klubové stránky Orlů. „Když jsem ze Znojma odcházel, tak jsem zamířil do Šumperka, kde jsem měl v plánu strávit jednu sezonu. A nakonec jsem tam zůstal pět let. Pak jsem ještě hrál první ligu v Přerově a nakonec jsem se vrátil do Šumperka na druhou ligu. Tam to už ale nebylo tak zábavné jako ve vyšších soutěžích."

Jméno Karel Plášek ale z hokejového prostředí nezmizí. Na scénu se totiž dere jeho devatenáctiletý syn, který působí v Brně a letos ho do NHL draftoval Vancouver. 

„Já jen doufám, že bude lepší a dosáhne na víc než já. Každý má nějaké hranice, ale on dělá vše pro to, aby hrál pořádný hokej," říká pyšný otec.

Plášek starší strávil celou kariéru v Česku. V extralize odehrál přes 700 zápasů, se Znojmem získal bronzovou medaili a s Vítkovicemi stříbro. Víc než 500 startů pak zapsal v Chance lize, kde v sezoně 2017/2018 nastupoval v jednom útoku se svým synem.

Karel Plášek starší se synem.

Karel Plášek starší se synem. | Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz