Louny na čele, Vlčáci v patách Škodovce. Tak začali sedmáci

Foto: Markéta Křížová

Po starších žácích přichází v přehledu řada na ty mladší, jejichž kategorie je letos určená hokejistům ročníků 2008 a 2009. Sedmáci hrají v šesti skupinách a na zápasy cestují společně s deváťáky.

Pojď hrát hokej

Také Liga mladších žáků "C" doznala v létě významné úpravy. Týmy se v základních skupinách utkají jen dvakrát každý s každým, ty kvalitnější následně čeká nadstavba.

Sedmáci ovšem nemají situaci ve svých rukou – složení postupujících určí výhradně tabulky soutěže deváťáků. Mladším žákům tak nemusí stačit ani senzační výkony.

Přesně to může být případ Slovanu Louny, který rozjel nejlépe Ústeckou skupinu a v tabulce trůní před zvučnějšími kluby, které mezi deváťáky dominují. Pilsen Wolves zase v Plzeňsko-Pražské skupině prohánějí vedoucí Škodovku, ale tým mají pouze v mladších žácích, tudíž o postup nebojují.

Kromě Loun doposud neztratily ani bod České Budějovice, Hradec Králové a Třinec, jimž patří čelní příčky v dalších skupinách; Kometa jen jednou remizovala. Oceláři zatím mají díky skóre 69:7 nejlepší průměr vstřelených i inkasovaných branek napříč celou soutěží.

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Liga mladších žáků "C" 2008–2009

Skupina 1 – Ústecká

 TýmZVRPSkóreBody
1. HC Slovan Louny 5 5 0 0 43:12 10
2. HC Energie Karlovy Vary 5 4 1 0 37:16 9
3. HC Děčín 6 4 0 2 49:18 8
4. HC Litvínov 6 3 0 3 44:36 6
5. Piráti Chomutov 3 2 0 1 22:15 4
6. Mostečtí Lvi 5 2 0 3 29:38 4
7. HC Baník Sokolov 6 1 1 4 22:54 3
8. HC Slovan Ústí nad Labem 5 1 0 4 29:43 2
9. HC Stadion Litoměřice 5 0 0 5 13:56 0

Kanadské bodování:
1. Michal Kváš (Ústí n/L) 3 zápasy / 17 bodů (14+3)
2. Jonáš Vaníček (Děčín) 6 / 17 (10+7)
3. Dominik Krajdl (Děčín) 6 / 16 (7+9)
4. Filip Novák (Chomutov) 3 / 16 (6+10)
5. Šimon Šejc (Děčín) 6 / 16 (5+11)

Brankáři:
1. Adam Voráček (Louny) 5 zápasů / 2,40 ink. branky na zápas
2. Petr Krátký (Děčín) 4 / 2,73
3. Martin Psohlavec (K. Vary) 5 / 3,20

Skupina 2 – Plzeňsko-Pražská

 TýmZVRPSkóreBody
1. HC Škoda Plzeň 6 5 0 1 59:21 10
2. HC Pilsen Wolves 7 4 2 1 45:21 10
3. HC Slavia Praha 6 4 1 1 47:17 9
4. Rytíři Kladno 6 3 2 1 50:32 8
5. HC Hvězda Praha 6 3 1 2 46:37 7
6. HC Sparta Praha 6 3 0 3 41:35 6
7. PZ Kladno 6 2 0 4 29:46 4
8. HC Kobra Praha 6 1 0 5 17:62 2
9. HC Meteor Třemošná 7 0 0 7 19:82 0

Kanadské bodování:
1. Rainers Belovs (Hvězda) 6 / 16 (13+3)
2. Filip Hlavsa (Rytíři Kladno) 6 / 16 (10+6)
3. Adam Klempíř (PZ Kladno) 6 / 16 (9+7)
4. Martin Winter (Škoda Plzeň) 6 / 16 (7+9)
5. Oliver Vaňha (Sparta) 6 / 15 (12+3)

Brankáři:
1. Matej Pastuszek (Pilsen Wolves) 3 / 1,50
2. Matyáš Švarc (Slavia) 6 / 2,83
3. Denis Beran (Škoda Plzeň) 5 / 2,86

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Skupina 3 – Jihočeská-Vysočina

 TýmZVRPSkóreBody
1. Madeta Motor České Budějovice 5 5 0 0 58:19 10
2. SK Horácká Slavia Třebíč 5 4 0 1 39:31 8
3. BK Havlíčkův Brod 7 3 1 3 39:29 7
4. HC Tábor 6 3 1 2 29:30 7
5. HC Lvi 2009 5 3 0 2 35:25 6
6. HC Dukla Jihlava 5 2 0 3 33:39 4
7. SKLH Žďár nad Sázavou 4 0 2 2 20:25 2
8. HC Střelci Jindřichův Hradec 5 1 0 4 27:50 2
9. IHC Králové Písek 4 0 0 4 11:43 0

Kanadské bodování:
1. Petr Tomek (Třebíč) 5 / 25 (17+8)
2. Václav Nedorost (Č. Budějovice) 5 / 24 (19+5)
3. Martin Hečko (Lvi) 5 / 19 (12+7)
4. Nikolas Mařík (Č. Budějovice) 5 / 18 (14+4)
5. David Zmrhal (Jihlava) 5 / 18 (12+6)

Brankáři:
1. Samuele Spolidoro (Č. Budějovice) 2 / 3,00
2. Tadeáš Schejbal (Tábor) 3 / 3,15
3. Eliáš Poustka (Havl. Brod) 5 / 3,84

Skupina 4 – Královéhradecká

 TýmZVRPSkóreBody
1. Mountfield HK 6 6 0 0 68:22 12
2. HC Chrudim 6 4 1 1 47:34 9
3. Bílí Tygři Liberec 5 3 1 1 27:18 7
4. HC Letci Letňany 7 3 1 3 29:26 7
5. BK Mladá Boleslav 5 2 1 2 35:25 5
6. SC Kolín 6 2 0 4 29:32 4
7. HC Buldoci Neratovice 5 2 0 3 23:31 4
8. HC Dynamo Pardubice 6 2 0 4 26:40 4
9. HC Poděbrady 6 0 0 6 16:72 0

Kanadské bodování:
1. Václav Dostálek (Hr. Králové) 6 / 25 (15+10)
2. Ondřej Vaško (Chrudim) 6 / 22 (17+5)
3. Tadeáš Pavlík (Hr. Králové) 6 / 17 (11+6)
4. Jiří Řehořek (Chrudim) 6 / 17 (8+9)
5. David Churáček (Ml. Boleslav) 5 / 16 (10+6)

Brankáři:
1. Daniel Horák (Ml. Boleslav) 2 / 2,00
2. Tomáš Průšek (Liberec) 2 / 2,50
3. Pavel Racek (Kolín) 5 / 2,83

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Skupina 5 – Jihomoravská

 TýmZVRPSkóreBody
1. HC Kometa Brno 5 4 1 0 38:11 9
2. Technika Hockey Brno 6 4 0 2 46:26 8
3. PSG Berani Zlín 5 3 1 1 39:16 7
4. VHK ROBE Vsetín 4 3 0 1 43:21 6
5. HC Lvi Břeclav 4 2 1 1 37:23 5
6. HC ZUBR Přerov 3 1 0 2 12:26 2
7. HCM Warriors Brno 5 1 0 4 25:49 2
8. HK Kroměříž 4 0 1 3 12:30 1
9. SK Prostějov 1913 4 0 0 4 17:67 0

Kanadské bodování:
1. Jakub Kučerňák (Vsetín) 4 / 17 (10+7)
2. Adam Němec (Vsetín) 4 / 17 (9+8)
3. Ondřej Ruml (Břeclav) 4 / 16 (9+7)
4. Jaroslav Prchal (Břeclav) 4 / 15 (10+5)
5. Ondřej Charvát (Technika) 6 / 15 (5+10)

Brankáři:
1. Jan Blažek (Zlín) 2 / 1,50
2. Jan Kotas (Kometa) 5 / 2,20
3. Dominik Barčák (Technika) 5 / 3,41

Skupina 6 – Moravskoslezská

 TýmZVRPSkóreBody
1. HC Oceláři Třinec 6 6 0 0 69:7 12
2. HC Olomouc 7 6 0 1 80:23 12
3. HC RT TORAX Poruba 6 6 0 0 47:23 12
4. HC VÍTKOVICE RIDERA 7 3 1 3 54:35 7
5. HC Frýdek-Místek 6 3 0 3 36:33 6
6. HK Mladí Draci Šumperk 6 1 1 4 22:43 3
7. Hokejový klub Opava 6 1 0 5 19:73 2
8. AZ Heimstaden Havířov 6 0 1 5 17:53 1
9. HC Kopřivnice 6 0 1 5 27:81 1

Kanadské bodování:
1. Jakub Polášek (Kopřivnice) 6 / 16 (13+3)
2. Maxmilián Man (Vítkovice) 7 / 16 (11+5)
3. Jan Musil (Olomouc) 4 / 16 (9+7)
4. Filip Morcinek (Třinec) 6 / 15 (8+7)
5. Michal Šebesta (Vítkovice) 7 / 15 (8+7)

Brankáři:
1. Denis Čelko (Třinec) 3 / 0,33
2. Šimon Dvorník (Olomouc) 3 / 2,00
3. Tobiáš Ořechovský (Vítkovice) 2 / 2,00

Uvádíme brankáře, kteří nastoupili minimálně do 2 zápasů.

Foto: Markéta Křížová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz