Loví v repre, staví silnou obranu. Tohle je TOP 5 posil Komety

Společně s Pardubicemi láká do svých řad na přestupovém trhu největší ryby. Brněnská Kometa sice přišla o superhvězdu Petera Muellera, během letní pauzy nicméně buduje hodně zajímavý mančaft.

Fanshop národního týmu

Tomáš Kundrátek (O, 32 let)

Minulá sezona: Třinec (61 zápasů, 10+22)

Tři sezony se těšil klíčové roli v našlapané obraně Ocelářů, na jaře s nimi podruhé za sebou zvedl nad hlavu Masarykův pohár. Kundrátek navíc zažil individuálně nejlepší rok a znovu se prostřílel na olympijské hry nebo světový šampionát. Předtím okusil NHL i KHL: dá se tedy očekávat, že na něm pod Špilberkem bude stát celá defenziva.

Jan Ščotka (O, 26 let)

Minulá sezona: Jyväskylä (51 zápasů, 1+7)

V zemi tisíce jezer měl platný kontrakt, vábení Libora Zábranského ale neodolal. Ščotkův raketový progres poutá pozornost: z Litvínova si řekl o zahraniční angažmá a stal se stabilním článkem národního týmu. A pozor, ve Finsku dokonce hned zastával roli kapitána. Zdobí ho vůdčí schopnosti, které se nyní pokusí opět zužitkovat v extralize.

Jakub Flek (Ú, 29 let)

Minulá sezona: Karlovy Vary (49 zápasů, 15+21)

Třetí bronzový medailista do party. Kometa jeho příchod propálila hned po mistrovství světa, o jeho odchodu z lázeňského města se přitom špitalo delší dobu. Na spadnutí byly námluvy se švýcarským Klotenem, zahraničí pro něj však není uzavřené. Po deseti letech v Karlových Varech má před sebou novou výzvu.

Kim Strömberg (Ú, 34 let)

Minulá sezona: KooKoo (73 zápasů, 16+36)

Čtyřiatřicetiletý forvard se v Brně pokusí navázat na finskou stopu. Z ciziny na něj jdou dobré reference, přestup do Česka řešil také s bývalým spoluhráčem Koblížkem. Na domácí scéně vystřídal čtyři kluby, dále působil na Slovensku, v EBEL lize, Dánsku nebo Švédsku. Může hrát na centru nebo na křídle.

Radek Koblížek (Ú, 24 let)

Minulá sezona: KooKoo (66 zápasů, 15+20)

Po devíti letech ohlásil návrat do mateřského celku. Koblížek se ze Skandinávie vrací ověnčený finským titulem, poslední čtyři roky útočil pokaždé na metu třiceti kanadských bodů. Brno pro něj bylo první volbou, na Moravě podepsal dvouletou smlouvu s roční opcí. Ve 24 letech má zřejmě svůj nejlepší hokej stále před sebou, sedne mu nová štace?

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz