сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Lucák po Německu: Začátek jsme si museli vyříkat. Češky pak nasázely 9 gólů

Foto: Stefan Bernd, EYOF

(SPITTAL AN DER DRAU, od našeho zpravodaje) Další krok k úspěšnému turnaji. Český výběr žen do 16 let na Evropském olympijském festivalu mládeže po výhře nad Švédkami porazil i Němky vysoko 9:1, pozice českého výběru je tak před posledním zápasem s Italkami více než dobrá. „Zároveň ale nechceme žádný zápas podcenit, každý zápas je jiný,“ uvědomoval si bezprostředně po zápase trenér Jan Lucák.

Vstup do utkání přitom z české strany nebyl úplně optimální. I přes dvougólové vedení nepanovala spokojenost s předvedenou hrou jak na straně trenérů, tak na straně hráček.

„První třetinu jsme nezačali vůbec dobře. Přizpůsobili jsme se tempu německého týmu, museli jsme si to o přestávce vyříkat. Druhá a třetí třetina už byly podle našich představ,“ hodnotil představení svých svěřenkyň trenér Jan Lucák.

Němky zahrozily směrem do útoku zejména v první periodě, ani v té ale Daniela Nováková v bráně nemusela řešit složitější situace před brankovištěm.

„Nabádali jsme holky, aby více střílely, aby se nebály vzít odpovědnost na sebe a tlačily se více do brány,“ pokračoval trenér ženské šestnáctky.

„I když jsme říkali, že to nesmíme podcenit, holky si trochu z výkonu upustily.“

Už po zápase se Švédskem vyhlížel s obezřetností zápas Německem trenér Cimrman. Jeho obavy nabíraly v první třetině duelu s Německem reálné obrysy.

„I když jsme říkali, že to nesmíme podcenit, holky si trochu z výkonu upustily. Možná si myslely, že to půjde jednodušeji, ale to tak samozřejmě nebylo, i když jsme upozorňovali, že každý zápas bude náročný. Prvních dvacet minut nám trvalo, než jsme se do toho dostali, ale pak jsme soupeře přejeli,“ vracel se k úvodní periodě Lucák.

Před posledním zápasem s Itálii mají Češky na kontě pět bodů a případný postup do finále ve svých rukou. K němu chybí poslední důležitý krok – ve středečním klání zdolat tým Italek.

„Samozřejmě je to lepší výchozí pozice do posledního zápasu skupiny. Zároveň ale nechceme žádný zápas podcenit, každé utkání je jiné. Do posledního zápasu jdeme s větším klidem, ale chceme zase nastoupit v nejvyšší možné síle i kondici, abychom ten zápas zvládli a zasloužili si postup do finále,“ dodal pokorně Jan Lucák.

„Chceme zase nastoupit v nejvyšší možné síle i kondici, abychom ten zápas zvládli a zasloužili si postup do finále.“

Ten se svým trenérským štábem už během přestávky mezi druhou a třetí třetinou rozhodl, že do hry pošle i druhou připravenou brankářku Kateřinu Fialovou. Ta se svou rolí popasovala skvěle, za svá záda za téměř celou jednu třetinu nepustila jediný kotouč. Řešit přitom musela mimo jiné i samostatný únik jedné z německých hráček.

„Chceme využít všechny holky, které tady máme. Zároveň jsme v zápase cítili, že můžeme Katku do brány poslat a dát jí prostor, a ona to zvládla výborně. Odchytala zápas s nulou, takže od ní velmi dobrá práce,“ pochvaloval výkon Fialové hlavní trenér českého týmu.

Poslední duel skupiny čeká národní tým ve středu od 20 hodin.

„Teď si odpočineme, večer máme společný teambuilding, abychom trochu odlehčili atmosféru. Chceme jít do posledního zápasu skupiny s čistou hlavou. Nějaké dobré jídlo, odpočinout si a dobře se vyspat, abychom zítra ten zápas dobře zvládli,“ vyhlížel duel s Itálií Lucák.

Foto: Stefan Bernd, EYOF

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz