Malát: Škoda, že můj gól nepřišel dřív. Chce tři body z Třince

Sebastián Malát | Foto: hcplzen.cz

10. října 2022, 10:01

Jakub Štěrba

V posledních čtyřech zápasech dokázala plzeňská Škodovka bodovat, avšak v neděli její bodová šňůra skončila. Hradec, přestože na západě Čech nejprve prohrával, utkání dokázal otočit a zvítězil 5:2. Ve třetím dějství zadělali domácí na drama, když na rozdíl dvou branek snížil Sebastián Malát, více toho ovšem Škodovka nestihla.

Plzeň do zápasu vstoupila aktivně, dostala se do vedení, jenomže Hradec Králové, stejně jak v Berlíně, utkání dokázal otočit. Zápas se lámal na konci druhé periody, kdy domácí nevyužili dlouhou početní výhodu pět na tři. 

„To byl klíčový moment zápasu. Mohli jsme vyrovnat na 2:2, uklidnit se, avšak nedali jsme,“ říká Sebastián Malát

Druhou branku hostujícího celku vstřelil Lukáš Pajer, pro něhož to byla premiérová trefa v Tipsport extralize. Dlouho se zdálo, že jeho branka bude vítězná, avšak jiskřičku naděje vykřesal právě Malát. 

„U mé branky jsme nejprve byli skvěle na puku v útočném pásmu, Ludwig Blomstrand mě skvěle našel, já jsem se jen snažil puk trefit z jedničky a naštěstí mně to tam padlo. Škoda, že nepřišel gól dříve, šance byly, v závěru už se to těžko dotahovalo,“ praví forvard Škody.

Do třetí dvacetiminutovky vstupovali domácí s myšlenkou přece jen utkání otočit, avšak jejich snahu Hradec rázně zadupal do země. „Na startu třetí třetiny nám dvakrát ujeli a dali góly. My jsme se následně tlačili, nahazovali jsme kotouče, šli jsme po nich, nicméně jsme vstřelili jen jeden gól,“ ví plzeňský útočník.

Do utkání nenastoupili Meyer se Sedlákem, domácí tak nedali dohromady ani čtyři plné útočné formace.

Jan Schleiss a Ludwig Blomstrand střídali do dvou lajn, ti toho podle mě měli dost. Já jsem hrál ve čtvrté formaci se Samem Bittenem a vždy jeden z těch dvou tam chodil s námi.“ 

„My jsme se následně tlačili, nahazovali jsme kotouče, šli jsme po nich, nicméně jsme vstřelili jen jeden gól.“

O další body indiáni budou moci zabojovat v pátek v Třinci, kterému začátek sezony taktéž nevyšel dle představ. 

„Bude to těžké utkání, navíc nás čeká dlouhá cesta. Třinec se také trápí, my se na ně budeme od pondělí chystat a já doufám, že to zvládneme a odvezeme si domů tři body,“ hlásí závěrem Sebastián Malát.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz