Málo čepic? Mohli hodit roušky! smál se po hattricku Michal Kovařčík

Foto: hcocelari.cz

Tři zápasy, tři výhry, devět bodů a vedení ve skupině D. Oceláři vstoupili do letního turnaje Generali Česká Cup znamenitě. Po domácí výhře nad Přerovem a venkovním skalpu Vítkovic si pošmákli také na zlínských beranech. I díky hattricku Michala Kovařčíka zvítězili 5:2.

Chance liga na Hokejka TV

„Myslím, že jsme odehráli slušné utkání. Tedy až na druhou třetinu, ve které jsme trochu tápali a zbytečnými fauly je dostali do hry. Ve třetí třetině nám pomohla čtvrtá branka, utkání jsme si pak pohlídali,“ hodnotí úspěšný střelec třetí třinecké vystoupení v turnaji.

Duel se přitom pro poslední republikové mistry nevyvíjel nejlépe, Oceláři už po třiceti vteřinách prohrávali. Mohla za to špatná koncentrace v úvodu střetnutí? „Neřekl bych, že slabší koncentrace. Byl tam smolný moment, kdy Straňas (Matěj Stránský, pozn. red.) upadl a oni nás přečíslili. Steve (Lukáš Daneček, pozn. red.) nejprve udělal fantastický zákrok, puk se jim ale šťastně odrazil a oni to doklepli. Byl to hodně smolný gól,“ ohlížela se hvězda večera za první brankou Zlína.

Michal Kovařčík toto označení získal zaslouženě. Kreativní útočník v zápase vsítil tři góly. Jak je viděl? „U první branky bylo dobré založení, kdy to David Musil přes půl hřiště poslal na bráchu Ondru. On se pak cpal na střed, puk mu ale trochu ujel. Já to pak jen víceméně klepl do branky, se štěstím to prošlo pod betonem,“ popisuje Michal Kovařčík úvodní gól a pokračuje.

„U druhé trefy kluci clonili před bránou a tečovali kotouč přímo ke mně. Já stál úplně mimo hru, ani jsem skoro neudělal pohyb a puk šel do branky. U třetí trefy se mi povedlo prohodit beka a pak už jsem věděl, že budu zakončovat mezi nohy,“ popisuje autor hattricku své trefy, přičemž ta třetí byla opravdu výstavní.

V zámoří je zvykem, že po hattricku na led přistane několik desítek čepic. S ohledem na epidemiologickou situaci ale v Třinci byla nabídka pokrývek hlavy poněkud skromnější. „Mohli na led hodit roušky, to by ale asi nepřekousla hygiena,“ směje se Michal Kovařčík a pokračuje. „Jsem rád, že to takhle vyšlo. Měl jsem hodně dvougólových zápasů, tak jsem rád, že to vyšlo aspoň v Generali Česká Cupu. Na druhou stranu ale moc rád nejsem, protože musím přispět do kasy,“ říká vesele.

„Tady v Třinci jsou všichni hráči velice kvalitní, takže je úplně jedno koho máte v lajně. S každým se dá hrát výborný hokej. Myslím, že to zatím ukazujeme.“

V prvním zápase proti Přerovu bratři Kovařčíkové zářili v první lajně s Aronem Chmielewskim. Proti Zlínu pak naskočili s urostlým centrem Tomášem Marcinkem, také tato spolupráce zafungovala na výbornou. „Tady v Třinci jsou všichni hráči velice kvalitní, takže je úplně jedno koho máte v lajně. S každým se dá hrát výborný hokej. Myslím, že to zatím ukazujeme,“ přitakává Kovařčík.

A jak Michal Kovařčík zatím hodnotí Generali Česká Cup? „Je to dobrý turnaj. Nehrají se přátelská utkání, i v létě o něco jde. Je to dobré pro diváky, protože se hraje s emocemi a na ledě o něco jde. Je to určitě dobrý turnaj. Každý hokejista chce pokaždé vyhrát, takže to bereme prestižně. Na led jdu s tím, že chci vyhrát a je jedno, jestli to je extraliga, nebo Generali Česká Cup,“ uzavírá Michal Kovařčík.

Foto: hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz