Máme cíl, za kterým si půjdeme, říká Marcinko po první finálové výhře

Foto: Lenka Rybaříková, hcocelari.cz

Finále Generali play off Tipsport extraligy v sobotu napsalo první díl, Oceláři na svém ledě přivítali brněnskou Kometu. V souboji obhájce titulu s Třincem mnoho lidí favorizuje Kometu, Oceláři ale v prvním střetnutí ukázali, že se s nimi musí počítat. Hráči s drakem na hrudi zvítězili jasně 5:1 a v sérii se ujali vedení.

Aplikace Tipsport extraligy

Běžela druhá minuta zápasu, Vladimír Dravecký vybojoval puk pro Erika Hrňu, ten si jej potáhl hlouběji do pásma a přesným pasem do předbrankového prostoru ke skórování vyzval Tomáše Marcinka. Kotouč se dostal za Čiliakova záda a WERK ARENA explodovala. Oceláři následně v sedmé minutě přidali další trefu, na brněnské snížení z desáté minuty poté Třinec reagoval dalšími třemi přesnými trefami.

„Týmová práce, jednoduše. Je jedno, kdo dává góly, hlavní je, že je někdo dává. Play off je sakra dlouhé, hraje se hodně zápasů. Když se ta síla takhle rozloží, tak je to skvělé. V prvním zápase se prosadili určití hráči, ve druhém to zase může být úplně někdo jiný,“ raduje se Tomáš Marcinko.

Jak byste zhodnotil úvodní finálový duel?
Důležitý byl první gól v zápase. My se v průběhu play off přesvědčovali, že tohle bude rozhodovat zápasy. Takhle to bylo v předchozích sériích a platilo to i v prvním finále. Pokaždé nás to nakoplo, teď to platilo opět. Jejich branka nebyla zrovna příjemná, my ale hráli dál, pořád jsme se snažili jim vnutit naší hru, a to se dařilo.

Skóre jste otevřel ve druhé minutě, jak byste popsal svou branku?
Byla tam skvělá práce v napadání. Vlado |Dravecký a Erik Hrňa to skvěle zachytili, Erik to pak dal před bránu, kde mě po očku viděl. Naštěstí to prošlo.

Marcinko: Za první bod jsme rádi, skóre nehraje roli

Pomohou vám ty branky do druhého zápasu?
To uvidíme, věřím ale, že ano. Máme bod za výhru a je jedno, jestli to bylo 5:1 nebo třeba jenom 2:1. Především jsme rádi za to vítězství, skóre vůbec nehraje roli. Střílení branek ale je dobré pro psychiku našeho týmu.

Ve druhé třetině jste museli bránit hodně oslabení.
Play off je o přesilovkách a oslabeních. Sice to zní jako nějaké klišé, je to však to nejdůležitější. V dalších zápasech se toho musíme vyvarovat a nedávat tak soupeři šanci se dostat na koně. Naštěstí to v prvním zápase vyšlo.

Co říkáte na útočnou podporu od obránců?
Je to skvělé a hodně to pomáhá, když v útočné akci máte extra hráče, kterému je možno přihrát, případně na sebe natáhne protihráče. V tomhle nám naši obránci hodně pomáhají.

Hromadná potyčka na konci zápasu

V závěru se dost přitvrdilo, hosté nezvládli nepříznivý stav?
Někdy to vypadalo hůře, než jak to ve skutečnosti bylo. Někdy to ale bylo zbytečně přiostřené. Tohle je play off hokej, oni pak dohrávali souboje, které v průběhu zápasu nedohrávali. Byl to hokej a k němu tohle patří, byť je skóre jaké je.

Máte za sebou o čtyři zápasy více než Kometa, zvládnete udržet takhle vysoké tempo?
Věřím, že ano. Před druhým zápasem je nějaký čas, ve kterém můžeme kvalitně zregenerovat. I Kometu úvodní střetnutí stálo mnoho sil. My máme cíl a za ním si půjdeme. Jestli máme více nebo méně času na regeneraci, to vůbec nehraje roli.

Doteď byla vidět čtvrtá formace, první finále jste naopak strhli vy. Asi to hodně pomůže, že?
Týmová práce, jednoduše. Je jedno, kdo dává góly, hlavní je, že je někdo dává. Play off je sakra dlouhé, hraje se hodně zápasů. Když se ta síla takhle rozloží, tak je to skvělé. V prvním zápase se prosadili určití hráči, ve druhém to zase může být úplně někdo jiný.

Letošní sezónu jste otevřel trefou v první minutě na ledě Brna, myslel jste na to?
Ani ne, ale přiznám se, že jsem nad tím trochu přemýšlel. Začínali jsme s nimi, teď s nimi i končíme sezónu. Na to jsem myslel, na góly a podobné věci ale vůbec.

Sestřih 1. finále Generali play off

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz