Manažer Šolc po letech končí ve Zlíně, míří k Draisaitlovi do Košic

Foto: hokej.zlin.cz

Jiří Šolc už dál nebude pracovat ve Zlíně, kde v posledních devíti letech působil coby sportovní manažer. Čtyřiačtyřicetiletý funkcionář k 30. červnu v organizaci Beranů končí, jeho další kroky vedou na Slovensko.

Nový fanshop

Informaci o konci Šolce přinesl ve čtvrtek Deník. Spekuluje se, že někdejší útočník neopustil Zlín zcela dobrovolně. „Beru jako fakt, že končím. Mrzí mě to,“ řekl Šolc Deníku s tím, že se s klubem dohodl na ukončení smlouvy.

Nyní už čtyřiačtyřicetiletý borec jasno o svém novém angažmá. Přesune se na Slovensko a kancelář vymění za střídačku. Stane se totiž asistentem zkušeného kouče Petera Draisaitla v Košicích.

„Jirku znám jako velmi pracovitého, vzdělaného a férového člověka s velkým množstvím zkušeností. Věřím, že se ve spolupráci mé osoby, hlavního trenéra a celého realizačního týmu A-mužstva vytvoří fungující celek, který hráčům vytvoří perfektní a profesionální servis jak na ledě, tak mimo něj,“ říká pro web Košic sportovní manažer tamního klubu Jan Šťastný.

Šťastný u Pirátů končí, stal se sportovním manažerem Košic »

„Obrovskou výhodu vidím také v jeho využití při videoanalýzách, bez kterých se dnes nedá fungovat. Jirka už tuto roli zastával ve Zlíně,“ připomíná Šťastný, který naposledy působil v Chomutově.

„S Honzou Šťastným jsme byli delší dobu v kontaktu. Známe se z působení v akademii Českého hokeje. Košice si pamatuji ještě z dob Československa. Jezdila k nám taková esa jako Liba, Božík či Svitana. Mají u nás obrovský kredit. Působení v této organizaci je pro mě výzvou a věřím, že i posunem v mé kariéře,“ uvádí Šolc na stránkách košického klubu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz