Marcinko trefil mečbol. Můj dům, můj hrad? V pátek se to změní, věří

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

21. března 2018, 22:27

Daniel Ježek

Série mezi Oceláři a Pardubicemi se za vyrovnaného stavu vrátila do třinecké WERK ARENY. Domácí hráči s drakem na hrudi si v zápase vypracovali dvoubrankové vedení, Dynamo ale i díky gólu při vlastním oslabení srovnalo krok. Hosté však na trefu Tomáše Marcinka z 55. minuty již nedokázali odpovědět, do šestého měření sil tak půjdou Oceláři s postupovým mečbolem.

Hokejista sezony

Téměř vyprodaná WERK ARENA sledovala pátou čtvrtfinálovou bitvu. Slezané, kteří v Pardubicích neodehráli zrovna nejlepší zápasy, se na domácím ledě do svého soka pořádně zakousli. Oceláři byli aktivnější, dostávali se do větších příležitostí, vyhrávali také v osobních soubojích. Dvoubrankové vedení v polovině zápasu proto bylo zasloužené. Pardubice se ale nevzdaly a dvěma trefami srovnaly krok. O vítězi nakonec rozhodla 55. minuta a přesná dorážka Tomáše Marcinka. Gól posvětil i videorozhodčí.

„Přiznám se, že jsem nevěděl, o co tam šlo, a proč šel kontrolovat. Na kostce jsem pak viděl jasný gól, nebylo co řešit. Brána se možná trochu posunula, ale takové góly se uznávají, když je brána mimo osu a vrátí se do pozice. Asi si to chtěli ověřit,“ povídá slovenský forvard.

Zatím stále platí přísloví můj dům, můj hrad.
Věřím, že se to teď změní! Po těch dvou zápasech, které nám nevyšly nejlépe, jsme potřebovali vyhrát. Jsme rádi za tuhle výhru. Velmi.

Úvodní zápas série jste vynechal kvůli zranění. Vypadá to, že už znovu řádíte v předbrankovém prostoru.
To bych nepředbíhal. Jsem rád za góly, ale sami víme, že v play off je úplně jedno, kdo góly dává. Jde jen o to dát o jeden gól víc než soupeř. A je jedno, jestli jej dá obránce, nebo útočník. Mé poslední zápasy nebyly ideální. Teď góly padly a věřím, že to bude pokračovat. Každý chce být co nejužitečnější pro tým. Já taky, na to se soustředím.

Rozhovor s Tomášem Marcinkem

Vaši druhou trefu musel posvětit videorozhodčí. Věděl jste proč?
Přiznám se, že jsem nevěděl, o co tam šlo, a proč šel kontrolovat. Na kostce jsem pak viděl jasný gól, nebylo co řešit. Brána se možná trochu posunula, ale takové góly se uznávají, když je brána mimo osu a vrátí se do pozice. Asi si to chtěli ověřit.

Prosadili jste se v přesilovce, změnili jste v ní něco?
Podle gólu se lehce říká, že ano, ale nerad bych dělal nějaká unáhlená rozhodnutí. Musíme na to navázat, pak můžeme hodnotit. Doteď jsme si přesilovkami vůbec nepomáhali. Trápily nás, a proto jsme i prohráli zápasy v Pardubicích. Byly tam samozřejmě i jiné chyby, ale na přesilovkách musíme pořád pracovat a zlepšovat je.

Co se stalo při obdržené druhé brance? Jak vám bylo po inkasování v přesilovce
Je to vždy nepříjemné. Snažíte se, bojujete, je vás o jednoho víc, a najednou dostanete gól. Stává se to, ale dál jsme pokračovali a šli si za výhrou. Snažili jsme se hrát aktivně, gól visel na vlásku. O to víc nás těší vítězný gól. Teď se musíme soustředit na zápas venku.

Oba góly Tomáše Marcinka

Ukázalo to i psychickou sílu týmu?
Ano, věřím tomu. Odehráli jsme kopec těžkých zápasů, i v Lize mistrů jsme měli nůž na krku v posledním zápase, kde jsme otočili zápas a herně je převálcovali. I když to pak nevyšlo v nájezdech. Takové momenty vás v sezoně psychicky posílí, zvednou. Využili jsme toho.

Trenér Václav Varaďa zatím do točí sestavu, nevadí vám to?
Respektujeme to. Všichni jsme na jedné lodi a všichni chceme vyhrát. Ať hraje kdokoliv s kýmkoliv, jsme tady výborní hráči a snažíme se to namixovat tak, aby to klapalo.

Co očekáváte od šestého zápasu venku?
Věřím, že se konečně zlomí, že kdo hraje doma, vyhrává. Musíme vzít věci, které jsme tentokrát dělali super a ty, které nám nevyšly, zlepšit. Jít tam s chladnou hlavou. Věřím, že zápas zvládneme.

Sestřih utkání Oceláři – Dynamo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz