Marek Kalus (Spokane Chiefs, WHL)

15. června 2012, 7:03

Václav Jáchim

Pochází z hokejové rodiny, tatínek Marka Kaluse v minulosti hrával první ligu, starší bratr Petr okusil NHL a nyní obléká dres švédského MODO. Devatenáctiletý útočník vyrůstal v Havířově a v Třinci, od léta 2010 působí za Atlantikem. Během prvního ročníku ve Spokane se rozkoukával, uplynulá sezona už vyšla důraznému bojovníkovi velmi dobře. V 68 utkáních základní části WHL nasbíral 42 bodů a patřil k nejproduktivnějším hráčům týmu. "V začátcích mi hodně pomohl Dominik Uher, postupně jsem si zvykl. Chci se dál zlepšovat, uvidíme, kam až to dotáhnu," konstatuje.

Nový fanshop

1) Hokejové začátky? "K hokeji jsem se dostal ve čtyřech letech, přivedl mě k němu táta, který sám kdysi hrával. Hokeji se věnuje také starší brácha Petr."

2) Oblíbení trenéři? "Vážím si všech, pod jejichž vedením jsem hrál. Nejvíc asi pánů Danečka a Ciencialy, který bohužel nedávno zemřel."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Na větší úspěch čekám, ale spokojený jsem byl během uplynulé sezony v Kanadě. Poznal jsem jiný hokej i život."

4) Co vás nejvíc zarmoutilo? "Tak to nevím. Sportovní neúspěchy mě nepotkaly, vážnější zranění také ne. I když teď vlastně ano. Na kempu dvacítky v Rokycanech jsem si zlomil klíční kost, což je veliká smůla. Ale i tyhle věci hokej přináší."

5) Čeho se nejvíc bojíte? "Snad ani ničeho. Tedy kromě zranění, které by ohrozilo moji hokejovou budoucnost."

6) Co vás dokáže naštvat? "Při zápasech v podstatě nic, mimo led určitě pomluvy, lež a závist."

7) Sledujete politiku? "Ne, vůbec. Tahle oblast jde mimo mě."

8) Oblíbení herci, herečky? "Z herců by to byli Adam Sandler nebo Will Smith, líbí se mi také Bolek Polívka. Například ve filmu Dědictví."

9) Jakou posloucháte muziku? "Nevybírám si, snesu různé žánry. Stačí mi puštěné rádio."

10) Zamilované zvíře? "Pes. Doma jednoho mám, je to Jack Russell teriér a jmenuje se Tyson."

11) Oblíbená barva? "Modrá a bílá."

12) Představa o ideální dovolené? "Někde v teple, u moře. S kamarády. Letos znovu nějaká dovolená proběhne, ale ještě jsem se nerozhodl, kde přesně to bude. Se spoluhráčem Dominikem Uhrem určitě někam vyrazíme."

13) Vysněný automobil? "Auto jsem si pořídil nedávno, jezdím v Opelu Tigra. Kdybych si mohl vybrat, mým vysněným vozem je BMW nebo audi."

14) Co vám chutná? "Z jídel by to byla svíčková na smetaně s knedlíkem, k pití asi kola."

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "Martin Tokoš."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Noviny téměř nečtu, naopak na internetu jsem často. Využívám Facebooku, během angažmá v Kanadě jsem byl hodně na Skypu. Internet je v cizině jedinou možností, jak komunikovat s blízkými a zjišťovat novinky z domova."

17) Jaké typy žen se vám líbí, máte přítelkyni? "Přítelkyni nemám, líbí se mi spíš brunetky. Ale záleží, jestli je dívka milá, zda má humor a je sympatická."

18) Jste pověrčivý? "Jsem. Mám své rituály, které dodržuju. Na krku nosím křížek pro štěstí, je toho víc, ovšem nechám si to pro sebe, aby rituály neztratily kouzlo."

19) Záliby? "Zahraju si fotbal, zajdu do kina. Mám rád jiné sporty. Také se věnuju škole, i když to není záliba, ale povinnost. Studuju druhý ročník sportovního managementu v Ostravě. Po návratu ze zámoří jsem dělal zkoušky, nebylo to nic jednoduchého."

20) Hokejové cíle? "Jedním z hlavních cílů je mistrovství světa dvacetiletých, na turnaj do ruské Ufy bych se strašně rád dostal. Chci samozřejmě podávat co nejlepší výsledky v klubu, rád bych se dočkal nějakého společného úspěchu. A výhledově? Uvidím, jestli budu draftovaný, koho by nelákala NHL. Jenže na tyhle úvahy je dost času."

Vizitka Markja Kaluse:

Klub: Spokane Chiefs (WHL)
Pozice: útočník
Narozen: 22. července 1993
Číslo dresu: 12
Výška/váha: 186 cm/85 kg
Hůl: L
Premiéra v nejvyšší soutěži: dosud nehrál
Dřívější působiště: Havířov, Třinec
Reprezentace: za národní tým nastoupil v mladších kategoriích, člen širšího kádru dvacítky pro sezonu 2012-13

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz