Marek Kvapil se vrací do extraligy, Bílým Tygrům se upsal na tři roky

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

10. listopadu 2017, 11:47

Adam Bagar

Zkušený útočník Marek Kvapil se po konci v ruském Chabarovsku vrací do nejvyšší tuzemské soutěže! Ale nikoli do Komety, se kterou na jaře slavil titul. Mistr světa z roku 2010 posílil útok Liberce, s Bílými Tygry se dohodl na tříleté smlouvě. Klub o tom informuje na svém webu.

Nový fanshop

„Posilu v podobě produktivního útočníka jsme hledali už delší čas. Jsem rád, že majitel klubu podpořil investici do Marka Kvapila, jenž se dokázal bodově prosazovat nejen v naší nejvyšší soutěži, ale i v zahraničních ligách a na mezinárodním poli,“ hlásí sportovní ředitel a zároveň hlavní trenér Filip Pešán.

Kvapil nahradí zkušeného útočníka, který brzy opustí kádr

Jeho tým se od začátku sezony střelecky trápí, méně branek nastřílely jen Litvínov a Boleslav. „V tomto ohledu by nám měl výrazně pomoci,“ pokyvuje Pešán s tím, že Marek Kvapil zaplní místo v základní sestavě za jednoho ze zkušených útočníků. „Ten naopak náš kádr v nejbližší době opustí,“ prozrazuje.

Zkušený střelec v uplynulém ročníku působil v brněnské Kometě, které pomohl fantastickými 50 body za 19 branek a 31 nahrávek k mistrovskému titulu. S Brnem se ale po sezoně loučil a zamířil zpátky do KHL, kde se na spolupráci dohodl s Chabarovskem. Tam však na skvělé výkony z extraligy nenavázal.

Marek Kvapil a jeho vítězná branka ve 2. finále proti Liberci

Bývalý hráč Dynama Moskva, Čerepovce, Záhřebu či Nižněkamsku zapsal v dresu Amuru 11 startů a pouhý jeden bod za gól. Angažmá mu nesedlo a obě strany se dohodly na předčasném ukončení kontraktu. Podle jeho agenta Roberta Spálenky se o něj zajímaly další kluby KHL, ale nakonec se vrací domů.

Jednatřicetiletý útočník se s Bílými Tygry dohodl na tříletém kontraktu, tj. do 30. dubna 2020. K týmu by se měl připojit na přelomu tohoto a příštího týdne. Poprvé v libereckém dresu by se mohl představit hned po reprezentační přestávce, kdy Liberec ve středu 15. listopadu hostí od 18 hodin pražskou Spartu.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz