Marek Pinc odchází za exotikou, bývalý brankář Vítkovic, Liberce či Sparty posílí kazašský Pavlodar

17. září 2013, 10:13

Václav Jáchim

Během dlouhé kariéry chytal neustále doma. Marek Pinc pronikl mezi elitu v mateřském Litvínově, později oblékal dresy Kladna, Vítkovic, Liberce a naposledy Sparty. V závěru sezony 2006-07 vypomohl švýcarským týmům z Fribourgu a Bernu, předtím mu nevyšly testy v ruském Nižném Novgorodu. Nyní účastník mistrovství světa 2007 a 2008 znovu míří za hranice, bude chytat kazašskou nejvyšší soutěž. "Marel podepsal roční smlouvu s Irtyšem Pavlodar," řekl hokej.cz zástupce hráče Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services.

Plekanec Chance liga

Kazašská liga je na první pohled trochu exotikou, ale pro české a slovenské hokejisty také poslední dobou působí coby docela žádaná destinace. Z našinců tam v nedávné době odešli třeba Tomáš Horna, Jan Snopek, Petr Macháček, Vítězslav Bílek, Lukáš Bolf  nebo Tomáš Vak. Posledně dva zmínění hokejisté se loni vydali právě do Pavlodaru, teď je tam doplní i Marek Pinc.

"Řešili jsme víc možností, jedna konkrétní byla od jiného kazašského klubu. Marek se ale domluvil s Pavlodarem, roli sehrála skutečnost, že tým vede slovenský trenér Július Penzeš a v týmu působí několik hráčů, které Pinc zná. Tomáš Vak a Lukáš Bolf, ale i kluci ze Slovenska," zmiňuje Vladimír Vůjtek další krajánky Zálešáka, A. Nedorosta nebo Hujsu. 

Pinc ještě na jaře chytal extraligové play off za Spartu, po sezoně ale v pražském klubu skončil. Jeden z největších favoritů letošního ročníku získal zpátky Tomáše Pöpperleho, k dispozici jsou Filip Novotný a Vojtěch Sedláček. "Markovu situaci jsme řešili, momentálně je v klubech dost plno. Místa se otevřou, jakmile se někde zraní gólman, nebo nebudou výsledky. Ale Pinc nechtěl čekat. Něco podobného zažil v době, kdy předcházel z Vítkovic do Liberce. Tehdy se to uskutečnilo během října a Marek říkal, že to pro něj nebylo optimální," vysvětluje Vůjtek.

Někdejší český reprezentant dosud trénoval individuálně, doma v Litvínově sledoval z hlediště soutěžní premiéru Vervy proti Zlínu. V tu dobu už probíhaly kontakty s kazašským klubem, jednání je teď v cíli. "Byla podepsána smlouva, teď musíme doladit veškeré formalisty, jako jsou víza a podobně. Podle toho pak Marek odletí do Kazachstánu. Očekávám, že by se tak mohlo stát počátkem příštího týdne," dodává hráčův zástupce.

Marek Pinc má Pavlodaru co nabídnout. V české nejvyšší soutěži působil 17 sezon, vystřídal pět klubů. Teď se čtyřiatřicetiletý rodák z Mostu vydává podruhé v kariéře do ciziny. V kazašském klubu by měl být brankářem číslo jedna, klub má jinak na soupisce také o dva roky staršího Fina Nikkilä a domácího mladíka Sanarova.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz