Marek Trončinský předčasně ukončil angažmá v Chanty-Mansijsku, bude hrát za Slovan Bratislava

23. prosince 2013, 10:41

Václav Jáchim

Patřil k elitním obráncům ruského klubu Jugra Chanty-Mansijsk, Marek Trončinský pravidelně válel ruskou Kontinentální ligu a sbíral body. Jenže před Vánocemi nastala v jeho případě změna, vedení klubu oznámilo, že s českým zadákem končí spolupráci. Jak uvádějí stránky klubu, k rozchodu došlo po dohodě obou stran. Trončinský záhy našel nové působiště, bude hrát za Slovan Bratislava!

Plekanec Chance liga

Někdejší obránce Kladna a Liberce sehrál v letošní KHL 35 soutěžních utkání, vstřelil sedm branek a přidal stejný počet nahrávek. Za Jugru už žádné další nepřidá. "Marek svým způsobem doplatil na přetlak cizinců, vedení klubu se takhle rozhodlo," potvrzuje zástupce hráče Jiří Hamal ze společnosti Global Management Group.

Jugra, kde jako generální manažer působí bývalý sparťan Andrej Potajčuk, nemá zrovna optimální sezonu. Klub je v tabulce Východní konference KHL až třináctý, na postup do play off momentálně ztrácí jedenáct bodů. Vedení Chanty-Mansijsku v listopadu vyměnilo trenéra, místo olympijského vítěze Sergeje Šepeleva přišel Oleg Davydov, na střídačku se postavil i Potajčuk, brankáře dostal na starost Rudolf Pejchar.

V reakci na výsledky dorazil do Jugry český útočník Radek Smoleňák, tehdy nejlepší střelec finské ligy, klub má k dispozici také Kanaďana Steva Dixona a Fina Veli-Mattiho Savinainena. Během ročníku v týmu skončili Lotyš Galvinš a Švéd Andersson, ikonou zůstává slovenský obránce Tomáš Starosta.

Každý klub smí v zápasech KHL využít pěti cizinců, z tohoto pohledu byl pro Trončinského zásadní příchod Ilariho Melarta. Finský obránce měl výborný loňský rok, startoval i na mistrovství světa. V létě odešel do organizace Columbusu, ovšem neprobojoval se do prvního týmu a nastupoval jen za farmu ve Springfieldu. Někdejší obránce IFK Helsinky měl pro tento případ ve smlouvě s Blue Jackets klauzuli, že smí být uvolněn k určitému termínu do KHL.

Stalo se, Melart podepsal Jugře, bylo zřejmé, že tato skutečnost bude mít vliv na osud dalšího legionáře. Klub se rozhodl pro Marka Trončinského, ačkoli pětadvacetiletý rodák z Ústí nad Labem nasbíral nejvíc bodů z obránců týmu a v žebříčku klubové produktivity je druhý! Čekání na nové působiště ale trvalo velmi krátce, český reprezentant už má jasno.

"O Marka byl na trhu zájem, rýsovaly se různé možnosti," připouští František Tausch ze společnosti Global Management Group, která hráče zastupuje. Progresivní bek nakonec zůstává v KHL, bude hrát za Slovan Bratislava. "Klub předložil kvalitní nabídku, která Marka oslovila," dodává Tausch.

Trončinský se k týmu připojí co nevidět, pokud se Slovanu podaří vyřídit všechny náležitosti, zejména včasnou registraci smlouvy v systému KHL, mohla by čerstvá posila nastoupit už v pátečním utkání proti Nižněkamsku. "Jsem rád, že se nám po zranění Michala Sersena podařilo doplnit kádr o hráče, který má zkušenosti z KHL. Věřím, že nám Marek pomůže naplnit cíle, jež jsme si vytýčili," řekl klubovému serveru hlavní kouč Rostislav Čada.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz