Marosz se po konci v Liberci upsal Kladnu, začne však ve Vítkovicích

Foto: hcbilitygri.cz

Zkušený útočník Rostislav Marosz už má o příštím ročníku jasno. Posílil ofenzivu prvoligového Kladna, které ho do konce roku uvolnilo na hostování do extraligových Vítkovic. Oba zmíněné kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Chance liga na Hokejka TV

„Rosťa s námi podepsal smlouvu na jednu sezonu, ale obdržel také nabídku z extraligy, a tak jsme mu umožnili, aby si ji mohl zahrát. Do konce prosince proto bude ve Vítkovicích. Nás posílí až v nejdůležitější části sezony,“ líčí sportovní manažer Rytířů David Čermák.

Ostravané o 29letého centra hodně stáli, jeho příchodem reagují na nedávný nečekaný odchod Ondřeje Romana do Finska. Maroszův přesun z Kladna do Vítkovic klapl také díky velmi dobrým vztahům mezi majiteli obou klubů – Alešem Pavlíkem a Jaromírem Jágrem.

„Jsem rád, že jsme se domluvili. Díky tomu máme skoro půl roku na to, abychom našli do zbytku sezony náhradu i za něj. Do té doby budeme mít v kádru kvalitního a také zkušeného centra, o kterém jsme přesvědčení, že bude pro nás přínosem,“ hlásí vítkovický šéf.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Maroszův příchod oceňuje i kouč Mojmír Trličík. „Rosťa byl u nás v hledáčku už v době, kdy jsme v průběhu minulé sezony zachraňovali účast v extralize a pracovali na posílení kádru. Jeho kvality jsou zřejmé a jednoznačným plus také je, že pochází z našeho regionu.“

Marosz má v extralize odehráno už mnoho sezon, ve kterých nastoupil ke 351 zápasům. Zapsal v nich 188 bodů za 67 branek a 121 nahrávek. Uplynulý ročník strávil v Liberci, předtím hrál elitní tuzemskou soutěž za mateřský Třinec, Olomouc, Karlovy Vary i Pardubice.

„Jsem rád, že mohu začít v extralize, byla to pro mě priorita, ale chci také pomoci Kladnu k postupu do extraligy.“

Další starty přidá ve Vítkovicích, ale sezonu zakončí v Chance lize. I na Kladně si od něj moc slibují. „Jedná se o námi už dříve avizovaného centra, kterého jsme měli za cíl přivést. Jde o zkušeného hráče, má skvělé hokejové myšlení i kvalitní techniku s holí,“ ví Čermák.

„Je to pro mě výzva a budu upřímný – první ligu nepodceňuju a mám k ní respekt. Jsem rád, že mohu začít v extralize, byla to pro mě priorita, ale chci také pomoci Kladnu k postupu do extraligy. Těší mě Jaromírův zájem a budu rád, pokud si s ním zahraju,“ říká Marosz.

Aktuální kádr HC VÍTKOVICE RIDERA

Brankáři:
Miroslav Svoboda, Daniel Dolejš.

Obránci:
Roman Polák, Robert Černý, Jesse Dudás, Patrik Koch, Lukáš Kovář, Jakub Kubeš, Jan Štencel, Peter Trška.

Útočníci:
Zbyněk Irgl, Lukáš Krenželok, Jan Hruška, Martin Dočekal, Rastislav Dej, Tomáš Kubalík, Dominik Lakatoš, Alexandre Mallet, Josef Mikyska, Jan Schleiss, Nicolas Werbik, Jan Bernovský, Jozef Baláž, Petr Fridrich, Peter Šišovský, Rostislav Marosz (do prosince).

Aktuální kádr Rytířů Kladno

Brankář:
Adam Brízgala, Andrej Košarišťan.

Obránci:
Martin Kehar, Vselovod Sorokin (zkouška), Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci:
Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Nicolas Hlava, Adam Kubík, Antonín Melka, Tomáš Pitule, Marek Račuk, Šimon Jelínek, Matyáš Filip, Ondřej Bláha, Rostislav Marosz (od ledna).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz