Marosz si chce ve Vítkovicích říct o smlouvu. Jak se těší na derby s Oceláři?

Foto: hc-vitkovice.cz

Na radaru ho měli už v zimě, kdy hledali posily pro klíčovou část sezony. Rostislav Marosz se nakonec ve Vítkovicích objevil až nyní. V Ostravě bude do konce letošního roku hostovat z Kladna, kde má platnou smlouvu.

Chance liga na Hokejka TV

Když se proháněl na ledě Multifunkční haly, vítkovický sportovní ředitel Roman Šimíček ho chválil. „Doufám, že mu to zůstane,“ usmívá se devětadvacetiletý hokejista. Na led už se těšil stejně tak jako na první zápasy, které Vítkovičtí sehrají v rámci Generali Česká Cupu.

„Letní přípravu jsem si dělal s kluky v Třinci. Jsem ale spíš herní typ, takže se těším na zápasy a vůbec není problém, že to bude takhle brzo. Začátky jsou vždycky těžké, ale dostaneme se do toho. Bude to lepší a lepší,“ hlásí v rozhovoru pro web Vítkovic.

„Chci se tu ukázat v co nejlepším světle, abych si třeba řekl o smlouvu na další rok.“ 

Z příchodu zkušeného borce jsou v Ostravě nadšení. „Rosťa byl u nás v hledáčku už v době, kdy jsme v průběhu minulé sezony zachraňovali účast v extralize a pracovali na posílení kádru. Jeho kvality jsou zřejmé a jednoznačným plus také je, že pochází z našeho regionu,“ pochvaluje si kouč Mojmír Trličík.

Vítkovičtí se domluvili s Kladnem, které vlastní Maroszova práva, na hostování do konce roku. „Bylo to tak domluvené od začátku. Jsem rád, že jsem tady. Sice v lednu půjdu zpátky do Kladna, ale chci se tu ukázat v co nejlepším světle. Budu se snažit o co nejlepší výkony, abych si třeba řekl o smlouvu na další rok,“ přiznává.

Foto: hc-vitkovice.cz

Marosz pochází z Třince, z tamního klubu vystřelil do velkého hokeje. „S Třincem to pro mě byly vždycky specifické zápasy a teď, když půjde o derby, to bude ještě lepší,“ usmívá se. „Mezi Třincem a Vítkovicemi je už někde od žáků zdravá rivalita. Znám tady spoustu kluků. Bude to pro mě hodně zajímavé,“ přikyvuje.

Šikovný centr může Vítkovicím nabídnout i řadu cenných zkušeností. V extralize si zahrál za mateřský Třinec, Olomouc, Karlovy Vary, Pardubice a uplynulou sezonu působil v Liberci. Celkem má na svém kontě 351 extraligových utkání, v nichž nastřílel 67 gólů a na 121 jich nahrál. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz