Martin Zaťovič si zkusí první zahraniční angažmá, z Karlových Varů odchází do ruského Togliatti

Foto: hokejkv.cz

25. června 2014, 14:15

Václav Jáchim

Mluvilo se o tom delší dobu, teď je všechno jasné. Martin Zaťovič (na snímku) prožil výtečnou sezonu, po kvalitních výkonech v dresu Karlových Varů se prosadil do reprezentace a nakonec vybojoval účast na mistrovství světa. Odchovanec přerovského hokeje zaujal, vedl si znamenitě, což neuniklo pozorovatelům zahraničních klubů. Největší zájem projevila ruská Lada Togliatti, která kvalitního bruslaře nakonec ulovila. "Došlo k dohodě všech stran, tedy i Lady s Energií. Martin podepsal s vedením Togliatti dvouletou smlouvu," konstatuje zástupce hráče Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services.

Týden hokeje 2021

O kontaktech ruských klubů se Zaťovičem proběhla zmínka už zhruba před dvěma týdny. "Martin zahrál výborně na světovém šampionátu, prokázal, že umí být platný pro moderní hokej. Řekl si o pozornost," připomíná Vůjtek. Evidoval prý několik nabídek, a to nejen z ruské KHL. "Největší zájem projevila Lada, pak jsme s vedením vedli jednání," popisuje.

Reprezentační útočník měl platný kontrakt s Energií, pokud měl odejít do zahraničí, potřeboval souhlas vedení západočeského klubu. Generální manažer Miroslav Vaněk zájem Rusů o Zaťovičovy služby potvrdil s tím, že bude záležet na postoji majitele Energie, zda hokejistu uvolní. "Musíme posoudit, jestli budeme souhlasit. A za jakých podmínek," připomněl Vaněk.

Teď je dohoda na světě. "Představitelé Togliatti a Energie se dohodli na odstupném, Karlovy Vary souhlasily. Martin tedy může do ruské KHL odejít," potvrzuje zástupce hráče. Devětadvacetiletý útočník uzavřel s Ladou dvouletý kontrakt a těší se na první zahraniční působení v kariéře. "Pro Martina je to velká šance. V minulé sezoně zaujal, zástupci Lady ho viděli na mistrovství světa a získali o něm dostatek informací," dodává Vůjtek.

Lada Togliatti je tradičním ruským klubem, který se po určité odmlce vrací do startovního pole Kontinentální ligy. V týmu kdysi vyrostl například Alexej Kovaljov, mezi elitu se prosadila řada dalších hokejistů. "Lada má výborné zázemí, bude hrát v nové aréně. Místní fanoušci vždycky patřili k nejlepším v soutěži. Jsem si jistý, že to pro Martina bude dobrá volba," říká Vůjtek.

V Togliatti je Zaťovič prvním cizincem, který tým posílí, další by měli následovat. Těžko říci, kam budou sahat ambice mužstva. Klub je nicméně finančně stabilizovaný, hlavně díky příspěvkům od tamní automobilky a hutního závodu, obrozená Lada nechce být v KHL do počtu. Zaťovič se do společné přípravy zapojí v polovině července, jak to umožňuje reglement Kontinentální ligy. Do té doby bude individuálně trénovat doma.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz