Maska jako pocta. Každá je pro mě speciální, líčí Mrázek. Jak nastavit hlavu?

Petr Mrázek | Foto: Markéta Křížová

Mistrovství světa je speciální událost. I proto si v jeho rámci připravili čeští brankáři jedinečné masky, které spatřily světlo světa na středečním tréninku v O2 areně.

Zvláště Petr Mrázek se v maskách vyžívá. Jejich sbírání považuje za svou velkou vášeň. „Doma mám výstavku, kde jich je asi padesát. Pár mi jich ale pořád chybí. Naposledy jsem sehnal masku ze zámořské juniorky a doufám, že posupně najdu všechny,“ líčí.

Po světovém šampionátu přibude v unikátní sbírce další kousek, který dvaatřicetiletý gólman věnoval domácímu světovému šampionátu. Jde o mistrovské dílo, jež je zasvěcené především českým a československým hokejovým legendám.

„Na jedné straně jsou pánové Hašek, Modrý a Holeček. Mluvili jsme o tom, koho tam dáme, a myslím, že tohle jsou nejlepší tři gólmani, kteří u nás kdy byli. Jestli je to zavazující? Když chytám, nepřemýšlím o tom,“ dodává.

„Hašek, Modrý a Holeček jsou podle mě tři nejlepší gólmani, kteří u nás kdy byli."

„Když se řekne Dominik Hašek, vybaví se mi Nagano, to je jasné. U pana Modrého s panem Holečkem si zase vybavím masky a betony, ve kterých chytali. Museli být tak trochu blázni,“ říká Mrázek s nadsázkou.

Petr Mrázek.

Petr Mrázek. | Foto: Markéta Křížová

Druhá strana nové Mrázkovy masky odkazuje na dětství dnes úspěšného gólmana. „Je tam vesnice Antošovice, kde jsem vyrůstal, fotka s rybníkem a taky kostel, který máme naproti. Právě kostel je z dodané fotky, kterou našla mamka,“ líčí s úsměvem.

Každá maska je pro něj jedinečná: „Beru to tak, že jakákoliv maska má svůj příběh. Některé jsou z klubu, jiné ze Světového poháru, ze zápasů pod širým nebem… Ale každá z nich je pro mě speciální.“

„Beru to tak, že každá maska má svůj příběh."

A jak vidí rodák z Ostravy svou pozici mezi tyčemi pro začátek mistrovství světa? „Tohle je krátkodobý turnaj, takže bude chytat ten, kdo chytne nejlepší formu. Vztahy mezi námi jsou každopádně dobré, hokej je týmový sport.“

Očekávání a tlak fanoušků se Mrázek snaží nevnímat. „Každý to vnímá jinak, ale z vlastní zkušenosti vím, že nejlepší je, když si hlavu nastavíte tak, že si to půjdete užít. To si myslím, že potvrdí každý sportovec. Půjdeme se porvat o co nejlepší výsledek. Základ je dostat se do čtvrtfinále a pak je to o jednom zápase," dodává závěrem.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz